Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zuchwałe kradzieże w Łomży

Pewien mężczyzna co kilka dni odwiedzał stację paliw, gdzie kradnąc alkohol groził pracownikom stacji. Raz przyszedł nawet z siekierą. W innym przypadku złodziej uciekł ze sklepu w ukradzionej kurtce, ale wpadł na policjantów.

Pewien 44-latek będąc pod wpływem alkoholu ukradł ze stacji paliw dwie kawy wartości niespełna 17 złotych. Mężczyzna, jak piszą policjanci, w stosunku do kasjerek był agresywny, wulgarny i wyzywał je. Jak się okazało stały bywalec w przeciągu kilku ostatnich dni pięciokrotnie dopuścił się przestępstw w tym samym miejscu. Mężczyzna przychodził na stację, kradł alkohol, który wypijał na miejscu, a obsłudze groził. W połowie lutego ukradł wódkę o wartości niespełna 10 złotych, ale obsłudze groził przyniesioną ze sobą siekierą. Innym razem na ladzie postawił zegar i straszył, że ich czas się skończył. 

Czas terroryzowania obsługi stacji paliw przez 44-latka skończyli policjanci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Za te przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Inaczej zakończyła się próba 22-latka kradzieży kurtki. Mieszkaniec Kielc w sklepie założył kurtkę, a następnie ubrany w „nowy nabytek” wybiegł bez płacenia. Za złodziejem pobiegł ochroniarz, ale widząc policjantów na stacji paliw, poinformował ich o kradzieży i podał, że „złodziej ucieka w czarno pomarańczowej kurtce”. Policjanci dostrzegli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który na widok mundurowych wsiadł do białej skody zaparkowanej na stacji. Kierowca auta próbował jeszcze odjechać, ale ostatecznie zatrzymał się, a na miejsce dojechali inni policjanci. Na tylnym siedzeniu leżał 22-latek. W pojeździe była też kurtka, ale z odpiętymi metkami i zabezpieczeniami. Kurtka wróciła na sklepową półkę, a złodziej został ukarany 500-złotowym mandatem.

Jak się okazało kierujący samochodem, inny 22-letni mieszkaniec Kielc, nie posiadał prawa jazdy, w związku z tym pojazd został odholowany, a jemu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, jednak nie niższa niż 1500 złotych. 

Od 1 października 2023 roku kradzież do 800 zł jest wykroczeniem, a powyżej tej kwoty przestępstwem. 

źródło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę