Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pogoda na weekend

W weekend pogoda będzie dość dynamiczna i zmienna w wielu rejonach kraju. Piątek zapowiada się pochmurny z przelotnymi opadami deszczu we wschodniej połowie kraju. W sobotę strefa opadów przemieści się na północ, a na południu pojawią się rozpogodzenia. W niedzielę będzie na ogół pogodnie, jedynie początkowo na północy i wschodzie możliwy słaby przelotny deszcz. W sobotę i niedzielę ciepło z temperaturą nawet powyżej 10°C.

W piątek Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Morza Północnego, w strefie układów frontów atmosferycznych. W nocy napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie, w dzień za frontem chłodnym nieco chłodniejsze. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w dzień zacznie rosnąć. W rejonie Łomży spodziewane jest zachmurzenie duże lub całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, stopniowo słabnący, z kierunków południowych. 

W sobotę Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad Morza Północnego nad Morze Norweskie. Nad obszarem kraju zalegać będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza, we wschodniej połowie kraju nieco cieplejszej. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w ciągu dnia zacznie rosnąć. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże, okresami całkowite z opadami deszczu.  Temperatura maksymalna w regionie do 10°C. Wiatr umiarkowany, początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. 

W niedzielę Polska będzie pomiędzy zatoką niżu znad Francji, a wyżem znad Rosji. Na wschodzie kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu Europy będzie napływać ciepła polarna morska masa powietrza, a ciśnienie będzie spadać. W rejonie Łomży zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych, tylko początkowo zachodni. 

źródło: IMGW

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę