Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Domasiewicz zapowiada Centrum Aktywności Seniora i bezpłatne MPK-i dla wszystkich

Centrum Aktywności Seniora w Łomży oraz bezpłatne eMPeKi dla wszystkich mieszkańców zapowiedział dziś (21.02) Dariusz Domasiewicz.

- Ja pracować umiem. Ci co mnie zatrudniali wiedzą, że Domasiewicz to jakość, siła i dobra praca – mówił dziennikarzom ubiegający się o urząd prezydenta Łomży podczas spotkania z seniorami w Klubie Seniora przy ZNP oddział Łomża. - To czego się nauczyłem w życiu, ta wiedza, którą zdobyłem w największych w globalnych firmach, chcę to przenieść do naszego miasta, żeby Miasto Łomża było zarządzane na miarę XXI wieku - i ogłosił dwa pomysły na przyszłą prezydenturę.

Pierwszym jest Powstanie Centrum Aktywności Seniora. Przypomniał, że w Łomży jest około 16-18 tysięcy seniorów, a zaopiekowanych około 150-200. „Musimy myśleć o wszystkich”, dlatego konieczne jest zwiększenie tej liczby do 1000. Obecnie miejsca dla seniorów zlokalizowane są w centrum, stąd kolejne zdaniem Domasiewicza powinny powstać w pozostałych częściach miasta. Pomoc i merytoryczne wsparcie w tej materii mają mu zapewnić osoby od lat zajmują się seniorami i działaniami prospołecznymi w mieście tj. Grażyna Czajkowska i Tomasz Wróblewski. Głównym źródłem finansowania byłby środki zewnętrzne pochodzące z programów ministerialnych i samorządowych wszystkich szczebli. 

Drugim pomysłem kandydata jest bezpłatna komunikacja MPK-ami dla wszystkich, „którzy tu mieszkają i płacą podatki”. „Im się to należy” - mówił.

Miasto Łomża już w tej chwili około 90% dopłaca do transportu miejskiego, zatem kilkaset tysięcy złotych wielkiej różnicy jego zdaniem nie poczyni. „Mam pomysł na znalezienie tych środków, tak żeby to nie obciążało budżetu miasta, a wynikało z synergii, efektywnego zarządzania majątkiem miasta”. Ze względu na trwającą kampanię wyborczą szczegółów nie chce zdradzać, ale ma to policzone i przemyślane. Mówił, że zna się na tym i ma wykształcenie w tym kierunku, „wiem jak to zrobić, żeby ten nasz majątek tak wydać, że każdy będzie się czuł zaopiekowany”. 

W poznaniu tych potrzeb ma służyć rozwinięcie akcji ankietowej. Domasiewicz zapowiedział dziennikarzom przygotowanie ankiet środowiskowych, np. dla seniorów. M.in. z tego też powodu wyniki trwającej jeszcze ankiety mamy poznać dopiero w drugiej połowie marca. 

„Wszystkie dobre rzeczy wypracowane przez moich poprzedników utrzymamy, tylko chcemy je zrobić efektywniej” - deklarował. 

 

Dariusz Domasiewicz uważa, że Ełk i Suwałki trochę Łomży odjechały, ale „trzeba bronić pozycji miasta” i być ważnym numerem 2 w województwie. 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę