Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kalkulator zwrotu podatku z Niemiec - jak działa?

Kalkulator zwrotu podatku z Niemiec pozwala uzyskać rzetelne informacje na temat wysokości możliwego do odzyskania podatku od dochodów osiąganych w Niemczech. W jaki sposób działa? Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działa kalkulator zwrotu podatku z Niemiec?

Jak wspomniano we wstępie kalkulator zwrotu podatku z Niemiec pozwala obliczyć wysokość zwrotu nadpłaconego podatku z tytułu dochodów osiąganych w Niemczech. Istotne w tym przypadku jest to, że uzyskane w ten sposób dane są rzetelne, ponieważ kalkulacje wykonywane są przez konsultantów posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Co więcej, samo skorzystanie z kalkulatora jest całkowicie bezpłatne, a wynik kalkulacji otrzymywany jest maksymalnie w ciągu 24 godzin. W jaki sposób działa kalkulator? Otóż, jest to formularz zawierający pytania dotyczące pobytu i pracy w Niemczech. Należy zatem rzetelnie go wypełnić oraz załączyć odpowiednie dokumenty dochodowe, czyli przede wszystkim karty podatkowe Lohnsteuerbescheinigung otrzymane od wszystkich pracodawców z danego roku podatkowego. Niezbędne jest także udokumentowanie dochodów osiągniętych w Polsce. Po wysłaniu formularza doświadczony konsultant przeprowadza kalkulację, a jej wynik wysyłany jest na e-mail osoby, która ją zleciła. W efekcie może ona poznać wysokość przysługującego jej zwrotu podatku oraz zdecydować o tym, czy zlecić dokonanie rozliczenia podatkowego na podstawie przeprowadzonej kalkulacji.

Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec?

Chcąc uzyskać zwrot podatku z Niemiec należy rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym. Możliwość taką posiadają osoby pracujące w Niemczech legalnie, czyli odprowadzające zaliczki na podatek dochodowy. Podstawą rozliczenia są karty podatkowe Lohnsteuerbescheinigung otrzymywane od pracodawców po zakończeniu roku podatkowego. W tym miejscu należy także podkreślić, że można ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec za cztery poprzednie lata podatkowe, czyli 2023, 2022, 2021 oraz 2020 rok. Co więcej, możliwe jest także skorzystanie z różnych ulg oraz odliczenie kosztów poniesionych w innych krajach, w tym również w Polsce.

Ile może wynieść zwrot podatku z Niemiec?

Osoby pracujące w Niemczech bardzo często zastanawiają się nad tym, ile może wynieść ich zwrot podatku. Warto zatem mieć świadomość tego, że jest to indywidualna kwestia, ponieważ zależy między innymi od wysokości osiąganych dochodów. Istotna jest także możliwość skorzystania z różnego rodzaju ulg, czy koszty poniesione np. z tytułu dojazdów do pracy w Niemczech. W związku z tym warto skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku z Niemiec, ponieważ można w ten sposób szybko poznać wysokość przysługującego zwrotu podatku.

Podsumowując należy stwierdzić, że kalkulator zwrotu podatku z Niemiec to skuteczne narzędzie pozwalające obliczyć dokładną kwotę przysługującego zwrotu. Co więcej, jest ono zupełnie darmowe, a uzyskane dane są rzetelne, ponieważ kalkulacja przeprowadzana jest przez eksperta na podstawie posiadanych dokumentów.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę