Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Chciał wręczyć łapówkę, teraz za to odpowie...

Główne zdjęcie
Urząd Celny w Łomży

Łapówkę w wysokości 100 zł miał zaoferować łomżyński celnikom jeden z mieszkańców Mazowsza. Przekupstwo miało spowodować przymknięcie celniczego oka na nieważne świadectwo uznania pojazdu drogowego, którym posługiwał się mężczyzna. Funkcjonariusz oka nie przymkną, i o całym zajściu powiadomił policję. Teraz przymknięcie grozi usiłującemu przekupić celnika.

Jak relacjonuje Maciej Fiłończuk z Izby Celnej w Białymstoku zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór w Oddziale Celnym w Łomży. Około godz. 18.00 zgłosił się do odprawy mieszkaniec województwa mazowieckiego, reprezentujący jedną z firm z siedzibą w Ostrowie Mazowieckim, którego zamiarem było otwarcie procedury tranzytu, umożliwiającej wywóz towarów poza granice Unii Europejskiej.
Kierowca zadeklarował produkty sanitarne oraz złożył wymagane dokumenty. Po szczegółowej analizie przedstawionych dokumentów funkcjonariusze wezwali zgłaszającego do okazania dodatkowo świadectwa uznania pojazdu drogowego. Okazało się, iż dokument ten w dniu 29.01.2006 roku utracił swoją ważność.
Kierowca przedstawiając wymagany dokument zaproponował wręczenie korzyści majątkowej w wysokości 100 zł za przedłużenie tego świadectwa. Pieniądze zostały ukryte pod fotografiami naczepy na stronie 3 wręczanego dokumentu. Funkcjonariusze celni uczestniczący w całym zajściu niezwłocznie o tym fakcie powiadomili swojego bezpośredniego przełożonego. Po zabezpieczeniu wszystkich dokumentów usiłujący wręczyć łapówkę został przekazany funkcjonariuszom Komendy Miejskiej w Łomży. W sprawie są prowadzone szczegółowe wyjaśnienia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę