Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Pierwszy konkret dla Łomży w kampanii

Główne zdjęcie
Krzysztof Truskolaski i Alicja Łepkowska-Gołaś

Powstanie całodobowego centrum psychiatrii dziecięcej w Łomży po wyborach obiecuje Krzysztof Truskolaski z Koalicji Obywatelskiej „Musimy zrobić wszystko, by całodobowy taki ośrodek powstał tutaj w Łomży, dlatego że nasze dzieci na to zasługują” - dodawała kandydatka do sejmu Alicja Łepkowska-Gołaś.

W samo południe dwoje kandydatów do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej: lider Krzysztof Truskolaski i startująca z drugiego miejsca łomżynianka Alicja Łepkowska-Gołaś na centralnym placu miasta złożyli mieszkańcom bardzo konkretną obietnicę.

- Po wyborach, po 15 październiku, jak wygramy wybory powstanie całodobowe centrum psychiatrii dziecięcej w  Łomży. Jest tylko jedno całodobowe centrum psychiatrii w województwie. Znajduje się ono w Białymstoku, więc to jest nasza powinność żeby również takie centrum znajdowało się w Łomży. Dzieci i młodzież tego potrzebują – mówił Krzysztof Truskolaski.

Towarzyszyła mu kandydatka z Łomży Alicja Łepkowska-Gołaś, która mówiła o fali depresji i uzależnień z jaką po pandemii mierzą się dzieci. Oceniła, że ministerstwo edukacji z ministerstwem zdrowia „nie wykazało woli i chęci pomocy tym dzieciom”. 

- W Łomży posiadamy ośrodek pierwszego stopnia referencyjności. Znajduje się w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień, ale jest to niestety za mało. Łomża zasługuje na ośrodek, który będzie dawał opiekę całodobową – mówiła kandydatka. 

Zdaniem posła Truskolaskiego przez 8 lat rząd PiS zaniedbał psychiatrię dziecięcą. Przypomniał, że w Białymstoku jest 28 miejsc, a na jedno łóżko przypada 3 pacjentów. Po wyborach obiecał to naprawić, a psychiatria dziecięca ma się stać priorytetem

- Ciężko jest wspomagać rodzicom te dzieci w ciężkich momentach, kiedy oddalone są od rodziców 80 kilometrów. Chwała, że ośrodek powstał, ale w Łomży i Suwałkach potrzebujemy takich samych ośrodków – dodawała Alicja Łepkowska-Gołaś. 

Warto odnotować, że jest to pierwsza  w tej kampanii wyborczej konkretna obietnica złożona mieszkańcom Łomży i okolic. Do tej pory wszyscy obiecują, ale są do dość ogólne sformułowania i trudno później za nie rozliczać. Tu mamy do czynienia z konkretem. Oczywiście konkret wiąże się z łatwą oceną i nie potrzeba długich badań by to stwierdzić. 

Czy to otworzy worek z konkretami dla Ziemi Łomżyńskiej czas pokaże.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę