Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wpadł oszust niepłacący za faktury

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Kupił spółkę w Łomży i oszukiwał. Wpadł w Krakowie namierzony przez łomżyńskich śledczych.

Łomżyńscy policjanci operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w Krakowie mieszkańca Elbląga podejrzanego o szereg oszustw. Z komunikatu wynika, że mężczyzna od lipca 2022 roku dokonywał oszustw na terenie całego kraju. Zatrzymany nabywał spółki, a następnie mimo, że nie prowadził ich w ramach działalności gospodarczej, dokonywał w ich imieniu zakupów. Na zakupione towary wystawiane były faktury z odroczonym terminem zapłaty, której nigdy nie opłacał.

38-letni mieszkaniec Elbląga kupił w Łomży jedną spółkę, choć policja nie ujawnia jej nazwy, to mówi o szeroko rozumianej branży budowlanej i nieruchomości. Owa firma oszukała swoich kontrahentów na ponad 60 tys. zł, a wszystkie łącznie na ponad 120 tys. zł. 

Mężczyzna został zatrzymany w Krakowie i przewieziony do łomżyńskiego aresztu. Dotychczas usłyszał 16 zarzutów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanego mężczyzny Sąd Rejonowy w Łomży zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę