Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Samorządy Kolna i Grajewa przekazały wojsku grunty, na których powstaną nowe jednostki

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Samorządy Kolna i Grajewa przekazały już wojsku grunty, na których powstaną jednostki w tych miastach.

- Odpowiednie akty notarialne są już podpisane - informuje burmistrz Kolna Andrzej Duda. - Podpisaliśmy akt notarialny z Agencją Mienia Wojskowego i przekazaliśmy grunty darowizną na potrzeby obronności państwa. To blisko 11 hektarów i były to miejskie grunty. Oczywiście część wcześniej kupiliśmy, były to teren leśne - mówi burmistrz Kolna.

Jak dodaje Andrzej Duda, wojsko chce jeszcze kupić działki od mieszkańców Kolna. Pierwsi żołnierze powinni pojawić się w mieście już za kilka miesięcy.

- Agencja prowadzi również rozmowy i negocjacje w sprawie wykupu ziemi, bo chce dokupić jeszcze około 15 hektarów, a więc myślę, że niebawem to się stanie. A z tego, co mi wiadomo, już w kwietniu będzie w Kolnie miasteczko kontenerowe, gdzie stacjonować już będą pierwsi żołnierze - mówi Andrzej Duda.

Samorząd Grajewa przekazał wojsku blisko 23 hektary.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę