Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Promile przesłaniają kierującym przeszkody

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Jeden pijany kierowca wjechał w słupek odgradzający zbiorniki paliwa na stacji paliw, a drugi staranował barierki ochronne na drodze. Był na tyle pijany, że zostawił jadącą z nim kobietę w aucie i … poszedł do domu.

O dwóch kolizjach z soboty z udziałem pijanych kierowców informuje policja. Najpierw tuż po północy na jednej ze stacji paliw w Łomży kierowca wjechał w słupek odgradzający zbiorniki paliwa. Po badaniu okazało się, że 33-latek z bmw miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Rekordzistą okazał się jednak 43-latek w nissanie, który o 18:30 wjechał w barierki pod Konarzycami. Przybyli na miejsce policjanci znaleźli uszkodzony pojazd, w nim kobietę, ale kierowcy nie było. Po kolizji 43-latek poszedł do domu, zostawiając nietrzeźwą kobietę w aucie. Tam też znaleźli go policjanci. Mężczyzna przyznał się do kolizji, a badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Łomża 3 promile alkoholu.

Obaj kierowcy stracił prawa jazdy, a 43-latek z Konarzyc noc spędził w policyjnym areszcie. Obaj kierowcy usłyszą zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Obaj odpowiedzą też za spowodowanie kolizji.

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok pijanego, który zamierza kierować samochodem. Przypominają, że od tego może zależeć także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, także pieszych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę