Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Oszust „wyprostował” firmę z Łomży

Wielokrotnie informowaliśmy o ofiarach oszustów, którzy łowią w sieci udając sprzedaż towaru przez internet, a po otrzymaniu gotówki znikają. Zwykle mieliśmy do czynienia z osobami prywatnymi. Teraz taką ofiarą padła firma z Łomży.

We wtorek 3 stycznia 2023 roku jedna z łomżyńskich firm złożyła doniesienie po tym, jak opłaciła za towar znaleziony w internecie, ale go nie dostała.

17. grudnia 2022 roku 24-letnia pracownica firmy na jednym z serwisów aukcyjnych złożyła zamówienie na prostownik, a następnie na podany numer rachunku bankowego przelała ponad 6 tys. złotych za towar. Jak dowiadujemy się z policyjnego komunikatu,  gdy po kilku dniach firma nie otrzymała zamówionego towaru, kobieta postanowiła nawiązać kontakt ze sprzedawcą. Niestety okazało się, że strona na której dokonała zakupu już nie istnieje.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność . Radzą by sprawdzać opinie o sprzedawcach i pamiętać, że zapłaty za towar można dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę