Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Jaka karma dla kociąt - sucha czy mokra?

Młode zwierzątka w szczególności potrzebują naszej opieki i wsparcia w starciu z codziennością. Mają odmienne zapotrzebowanie na substancje odżywcze i minerały, co dorosłe osobniki. Ponadto muszą także nauczyć się przyjmowania pokarmów stałych. Opiekun takiego czworonoga stoi zatem przed nie lada wyzwaniem – musi nie tylko zadbać o prawidłowy rozwój podopiecznego, ale nauczyć go prawidłowych zachowań i postaw w życiu. Jak to zrobić? Zacząć od wyboru właściwej karmy!

Kiedy zacząć podawać karmę dla kociąt?

Na sam początek weź pod uwagę wiek zwierzęcia. Aż do około szóstego tygodnia życia pupil musi spożywać mleko matki lub w przypadku osierocenia bądź zaniku laktacji specjalne preparaty mlekozastępcze. Nie należy podawać czworonogowi w tym wieku mleka krowiego – nie tylko doprowadzimy do biegunek, ale i odwodnienia pupila, co może skończyć się tragicznie.

Karma dla kociąt powinna zacząć być podawana, gdy mruczący przyjaciel skończy dwa miesiące. Wtedy sam będzie zainteresowany stałym pożywieniem. Początkowo próby jedzenia mogą być nieco niezdarne, jednak okażą się niezbędne przy dalszym funkcjonowaniu.

Czym cechuje się dobra karma dla kociąt?

Podczas przechodzenia do nauki przyjmowania stałych pokarmów, mokra karma dla kota od Psia Kość okaże się niezawodna. Wręcz niezbędna – nie jest zalecane podawanie małemu kocięciu suchej karmy. Jej granulki są zbyt twarde, ponadto odbiega konsystencją od „naturalnego” pożywienia, co może dodatkowo zniechęcić pupila do nauki jedzenia.

Jednak sięgając po dobrą karmę, zwróć przede wszystkim uwagę na jej skład. Nawet najbardziej chwytliwy marketingowy slogan oraz kolorowe opakowanie nie zastąpią godnej polecenia zawartości.

* Dobra karma przynajmniej w pięćdziesięciu procentach bazuje na mięsie.

* Producent powinien wyszczególniać poszczególne partie mięsa, których używa do tworzenia karmy. Istotnym jest, czy zwierzę spożywa podroby, tkanki mięśniowe czy też może odpady rzeźnicze.

* Brak zbóż w składzie – gluten uczula również i zwierzęta. Ponadto składniki pochodzące z niego są wyjątkowo ciężko przyswajalne przez drapieżniki.

* Naturalne składniki – brak sztucznych wzmacniaczy smaku, barwników i konserwantów wyjdzie każdemu na dobre.

Kiedy podawać kotu suchą karmę?

Sucha karma dla kota w sklepie Psia Kość została również stworzona z myślą o młodych, czworonożnych podopiecznych. Gdy zwierzę nauczy się przyjmować stały pokarm, warto urozmaicać mu codzienną dietę. Granulki uchodząca świetny, pełnowartościowy posiłek. Mają wyższą wartość energetyczną (i kaloryczną), nie wymagają specjalnych warunków przechowywania (choć z czasem wilgotnieją i mogą dostawać się do nich mikroorganizmy, takie jak roztocza). 

Na sklep-psiakosc.pl kupisz wszystko, co niezbędne, aby zagwarantować zwierzęciu niezbędny pokarm do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania. Czworonogowi warto urozmaicać codzienną dietę. Nie tylko zyskamy w ten sposób pewność, że dostarczamy mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych, ile przerwiemy monotonię w miseczce. Dzięki temu pupil będzie szczęśliwszy i wdzięczny.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę