Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Zmarł ks. Tadeusz Śliwowski, były kanclerz kurii

Główne zdjęcie
Ksiądz Tadeusz Śliwowski (+77)

W wieku 77 lat zmarł ksiądz Tadeusz Śliwowski, doktor prawa kanonicznego, prałat J.Ś i kanonik grem. Kapituły Katedralnej. Przez 29 lat był Kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Łomży.

Tadeusz Śliwowski urodził się 17 kwietnia 1945 roku w Zalesiu (parafia Topczewo) na terenie diecezji drohiczyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 30. stycznia 1971 roku z rąk bpa Mikołaja Saninowskiego. Prawo kanoniczne studiował na KUL-u w Lublinie, gdzie w 1981 roku ukończył także studia doktoranckie. Wykładał prawo kanoniczne. Funkcję kanclerza Kurii Diecezji Łomżyńskiej objął 27. marca 1986 roku i pełnił ją do 1. lipca 2015. Redaktor „Łomżyńskich Wiadomości Diecezjalnych” i „Rocznika Diecezji Łomżyńskiej”. 

Jako kanclerz odpowiadał za redakcję pism, dokumentów czy dekretów biskupów. Odpowiadał za wszystkie dokumenty diecezjalne, ich bieżącą dystrybucję i archiwizację. 

Obecny kanclerz kurii ks. Artur Szurawski, zanim objął urząd, przez kilka lat jako notariusz blisko współpracował z ks. Śliwowskim. Wspomina go jako gorliwego i odpowiedzialnego Kanclerza, a przede wszystkim dokładnego w swoich działaniach.

Liczącą kilka tysięcy książek biblioteka księdza kanclerza Tadeusza Śliwowskiego trafiła do Centrum Katolickiego w Łomży, z której bezpłatnie może  skorzystać każdy mieszkaniec. 

Ksiądz Tadeusz Śliwowski zmarł w godzinach popołudniowych w domu księży emerytów w sobotę 31 grudnia 2022 roku, kilka godzin po śmierci papieża seniora Benedykta XVI. 

Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu przy ulicy Kopernika w Łomży. 

Foto: Ksiądz Tadeusz Śliwowski (+77)
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę