Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Fortissio - opinie użytkowników. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu?

Na rynku pojawia się coraz więcej platform brokerskich. Jedną z nich jest Fortissio. Sprawdź, czy warto z niej skorzystać.

Na rynku pojawia się coraz więcej platform brokerskich. Jedną z nich jest Fortissio. Zwróciliśmy na nią uwagę ze względu na wiele pozytywnych opinii użytkowników. Postanowiliśmy sprawdzić, czy są prawdziwe. Przeanalizowaliśmy ofertę platformy oraz przetestowaliśmy niektóre funkcje.

Pod lupę wzięliśmy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i regulacji prawnych. Sprawdziliśmy, jak wygląda oferta narzędzi handlowych. Oceniliśmy, czy broker dostosował funkcje do doświadczenia użytkowników.

Wnioski nas zaskoczyły! Przekonajmy się, dlaczego platforma Fortissio jest warta uwagi.

Fortissio - recenzje i opinie użytkowników

Na profesjonalnych stronach giełdowych znaleźliśmy wiele recenzji platformy. Fora internetowe są również pełne pozytywnych komentarzy zadowolonych użytkowników. Fortissio zajmuje wysokie miejsca w rankingach brokerskich.

Handlowcy chwalą platformę za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ochronę prywatności i danych osobowych użytkowników oraz działanie zgodnie z regulacjami prawnymi. Bogata oferta kryptowalut to kolejna zaleta Fortissio.

Użytkownicy są zadowoleni z dużego wyboru narzędzi handlowych, które mogą dostosować do poziomu swojego doświadczenia i umiejętności. Potwierdzają to dane ze strony pracowników brokera XTB oraz ranking brokerów ECN.

Znaleźliśmy również negatywne komentarze. Nie możemy jednak ich zweryfikować. Najprawdopodobniej jest to forma nieuczciwych działań konkurencji.

Zdjęcie 2.jpg

Rozpoczęcie handlu na platformie Fortissio

Proces rejestracji konta użytkownika jest bardzo prosty. Aby rozpocząć handel, należy wejść na oficjalną stronę internetową brokera i kliknąć przycisk “utwórz konto”. Uzupełnienie danych i przesłanie dokumentów do weryfikacji kończy cały proces.

Od tego momentu, inwestorzy mogą korzystać z nieograniczonych możliwości platformy brokerskiej Fortissio. Jeśli chcą przetestować jej funkcjonalność, zrobią to na koncie demo.

Płatności na platformie brokerskiej

Kwota minimalnego depozytu wynosi 200 USD. Fortissio udostępnia wiele opcji wpłaty, między innymi przelew bankowy (wpłata jest księgowana najdłużej), wpłata za pośrednictwem karty kredytowej i debetowej oraz szybkie metody takie jak Skrill i Rapid Transfer.

Należy pamiętać, że wypłata zarobionych środków odbywa się tą samą drogą co wpłata depozytu. To wpływa na czas księgowania przelewu na koncie użytkownika.

Na czym polega handel kontraktami CFD?

Fortissio umożliwia handlowanie za pośrednictwem kontraktów CFD. Na czym to polega? Handlowcy inwestują w oczekiwanie, że cena instrumentu zmieni się zgodnie z ich założeniem. Wartość instrumentu ma zmienić się w określonym kierunku w danym przedziale czasu. Inwestorzy nigdy nie będą właścicielem aktywa.

Handel CFD obarczony jest dużym ryzykiem ze względu na wysoki poziom dźwigni oraz silne wahania cen.

Kontrakty CFD są przeznaczone dla zaawansowanych inwestorów, którzy nie boją się wysokiego ryzyka. Takie inwestycje mogą przynieść wysokie zyski, ale i poważne straty kapitału. Co powinieneś wiedzieć przed decyzją o handlu CFD?

  1. Najważniejsza jest wiedza na temat kontraktów CFD. Nie wystarczą tu podstawowe informacje, ale dogłębna analiza wszystkich “za” i “przeciw”. Inwestorzy powinni poznać funkcjonowanie platformy i przetestować handel za pomocą wersji demonstracyjnej konta.

  2. Za pierwszym razem warto zacząć od inwestowania minimalnej kwoty. Ważne, aby inwestować tylko tyle, ile można bezpiecznie stracić. Handel nie może mieć wpływu na domowy budżet.

  3. Warto zadbać o budżet zabezpieczający.

  4. Skupienie na bieżącej transakcji to podstawowa zasada. Inwestorzy nie powinni szukać kolejnych okazji inwestycyjnych przed zakończeniem jednego zlecenia.

Konta dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

Fortissio oferuje wybór aż 9 rodzajów kont użytkownika. Każde z nich ma inne funkcje i jest dostosowane do poziomu doświadczenia inwestorów. Broker dba o początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych handlowców.

Korzystanie z podstawowego konta wymaga jedynie wpłaty minimalnego depozytu w wysokości 200 USD. Kwota jest jedną z niższych na rynku.

Zaawansowani traderzy mogą skorzystać z dźwigni finansowej i zwiększać jej poziom. Aby skorzystać w innych rodzajów kont, użytkownik musi udowodnić swoje doświadczenie handlowe. Profesjonalny trading jest bardzo ryzykowny, dlatego Fortissio weryfikuje użytkowników w trosce o ich fundusze.

Profesjonalne konto użytkownika umożliwia skorzystanie z najwyższe dźwigni finansowej i wielu ofert specjalnych.

Zdjęcie 3.jpg

Narzędzia handlowe Fortissio

Użytkownicy platformy chwalą bogatą ofertę narzędzi inwestycyjnych Fortissio. Każdy trader zarejestrowany na platformie otrzymuje powiadomienia SMS. Znajdzie w nich informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych i sygnały o możliwych zmianach cen.

Broker udostępnia wykresy i analizy, które pomagają w przygotowaniu odpowiedniej strategii handlowej, dostosowanej do aktualnej sytuacji na rynku. Najpopularniejszym narzędziem jest Autochartist, które analizuje ogromne ilości danych. Skanuje rynki, dzięki czemu oszczędza czas inwestorów. Informuje o niestabilności na rynku. Przygotowuje raporty o najważniejszych zmianach.

Kolejna funkcja to Trading Insider. Dostarcza linki, dane statystyczne i informacje finansowe o innych inwestorach. Należy pamiętać, że Fortissio nie ponosi odpowiedzialności za te dane. Nie weryfikuje ich w żaden sposób. Handlowcy powinni samodzielnie przeanalizować udostępnione informacje i zdecydować, czy i dlaczego warto je wykorzystać.

Bezpieczeństwo platformy - regulacje prawne i ochrona danych osobowych

Fortissio należy do VIE Finance. Działa zgodnie z ustawą MiFID II. Jest platformą godną zaufania, która dba o przejrzystość finansową i lepszą ochronę konsumentów.

Należy do Funduszu Odszkodowawczego Inwestorów. Jest członkiem ICF. Zabezpiecza roszczenia swoich użytkowników, którzy mogą wypłacić pieniądze w dowolnym momencie. Jeśli coś przeszkodzi w procesie wypłaty, handlowcy otrzymają odszkodowanie z tego tytułu.

Fortissio działa w wielu europejskich krajach i przestrzega wymogów Unii Europejskiej. Nadzór nad działaniem platformy sprawuje wiele organów, między innymi KNF, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CySEC, CONSOB.

Użytkownicy nie muszą martwić się o swoje fundusze. Wszelkie wpłaty są księgowane na osobne konta zabezpieczone szyfrowaniem. Nie mieszają się z finansami brokera.

Co jeszcze wpływa na zaufanie do brokera? Jest to z pewnością profesjonalna obsługa, która odpowie na każde pytanie, przestrzega dobrych praktyk biznesowych i dba o interesy użytkowników.

Dział Wsparcia Klienta

Każda profesjonalna platforma musi udostępnić pomoc profesjonalnej Pomocy Klienta. Nie inaczej jest w przypadku Fortissio.

Pracownicy są dostępni przez 24/7. Jak się z nimi skontaktować? Wystarczy wypełnić dedykowany formularz kontaktowy, dostępny na oficjalnej stronie internetowej brokera. Obok znajdziemy adres e-mailowy oraz numer telefonu.

Jeśli chcielibyśmy samodzielnie znaleźć odpowiedzi na pytania, zrobimy to w dziale FAQ.

Podczas pisania recenzji, przetestowaliśmy działanie Obsługi Klienta. Możemy potwierdzić, że pomoc jest szybka i skuteczna. Profesjonalizm pracowników potwierdza, że mamy do czynienia z solidną firmą.

Jakie wnioski wyciągnęliśmy podczas pisania recenzji?

Z całkowitą pewnością możemy stwierdzić, że platforma brokerska Fortissio jest godna zaufania. Ogromny wybór narzędzi inwestycyjnych, dostosowanych do doświadczenia użytkowników i profesjonalna Obsługa Klienta to główne cechy wymienione w opiniach użytkowników. A to nie koniec zalet!

Inwestorzy, którzy nadal nie są przekonani do skorzystania z usług brokera, powinni przetestować wersję demo. Dzięki niej poznają funkcje i sprawdzą, czy handel na Fortissio spełni ich oczekiwania.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę