Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Drogi Darczyńco, czeka na Ciebie rodzina

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne (fot. archiwum)

- Wśród nas żyją dobrzy ludzie w skrajnej biedzie. Chcemy przywrócić im poczucie wartości i nadzieję – mówi Magdalena Wdziękońska, liderka Szlachetnej Paczki w rejonie Łomża. - W naszym rejonie czeka jeszcze 18 rodzin na godne święta Bożego Narodzenia. W tamtym roku podczas łomżyńskiej edycji otrzymały pomoc 54 rodziny, czyli wszystkie zgłoszone znalazły Darczyńcę. Czytelnicy 4lomza.pl rok temu w ostatniej chwili zgłosili się i pomogliśmy trzem rodzinom z Łomży i okolic. Ale znowu potrzebujemy pomocy Łomżynianek i Łomżyniaków.

Szlachetna Paczka nie może odbyć się bez wolontariuszy i bez darczyńców. Rodziny do akcji są zgłaszane, np. przesz szkoły, szpitale, parafie, gminy. Jak wybrać rodzinę, której chcemy pomóc? Należy zdecydować – którą. Ich sytuacja i potrzeby opisane są przez wolontariuszy z Łomży, Kupisk, Piątnicy i Jedwabnego w linku: 

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/192

- W trakcie czytania historii rodzin prosimy Państwa, aby zwracać uwagę na trzy wskazane i kluczowe potrzeby rodzin – przypomina Liderka. - Darczyńca powinien racjonalnie ocenić, czy będzie w stanie sprostać tym trzem potrzebom. Nie musi on brać na siebie przygotowania paczki samodzielnie, bo przecież może zaprosić do wspólnego obdarowania innych: rodzinę, przyjaciół, znajomych, współpracowników z instytucji  i firmy, koleżeństwo z klasy i uczelni. Darczyńcy mają wsparcie naszych wolontariuszy. Jesteśmy w stałym kontakcie pomiędzy rodzinami a darczyńcami. Główną potrzebą paczkowych rodzin w tym roku jest żywność. Jak wiadomo, ceny w sklepach są bardzo wysokie. Inflacja wszystkim nam dała się we znaki.

Jak podaje w swoim „Raporcie o biedzie” Szlachetna Paczka, chociaż nikt nie chce żyć w biedzie, to rzeczywistość jest bezwzględna – w Polsce w 2021 roku poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyło 1 milion 600 tysięcy osób, w tym 333 tysiące dzieci oraz 246 tysięcy seniorów. 

Ogromna satysfakcja z szybkiej pomocy
Magdalena Wdziękońska pragnie, żeby mądra pomoc i zgodne działanie przekładały się na realną zmianę w życiu najbardziej potrzebujących. - Na zakończenie akcji ujrzycie Państwo swój wpływ na losy konkretnych rodzin z najbliższego otoczenia – zapowiada Liderka. - Nasi wolontariusze opiszą, jak przebiegło wręczenie Waszych szlachetnych paczek podczas Finału Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę, 10. i 11. grudnia. Zostańcie Państwo darczyńcami, aby łzy szczęścia, szczera wdzięczność, odzyskanie wiary w siebie i w ludzi była możliwa – to niektóre z reakcji 54 rodzin, którym pomogliśmy w ubiegłym roku. Tak jak od wielu lat, w Łomży wolontariusze mają siedzibę w Akademii Nauk Stosowanych (d. Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości) przy ulicy Akademickiej 1. Czeka nas duża praca, ale też i ogromna satysfakcja z pomagania. Wśród budujących optymizm przykładów mamy, m.in. panią z Poznania: przeczytała rok temu artykuł w portalu 4lomza.pl i włączyła się w pomoc potrzebującej rodzinie – kupiła talon na żywność za 200 zł. Wzruszyłam się również, kiedy do wolontariuszy dołączyła dziewczyna, pochodząca z obdarowanej przez nas rodziny.

Serdecznie zapraszam Was do współpracy z 25-osobową Drużyną Szlachetnej Paczki Rejonu Łomża. Prosimy o kontakt przez Redakcję: biuro@4lomza.pl oraz sms lub tel. 696 145  146.

Mirosław R. Derewońko

 

Szlachetna Paczka rozwozi dary i prosi o pomoc

Szlachetna Paczka dziękuje Czytelnikom 4lomza.pl

Szlachetna Paczka szuka darczyńców dla dwóch rodzin


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę