Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Izabella Grochowska nagrodzona przez ministra

Pracująca w jednostce organizacyjnej Powiatu Łomżyńskiego Izabella Grochowska otrzymała nagrodę Minister Rodziny i Polityki Społecznej, za wybitne nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Wyróżniona za zaangażowanie, pomysłowość i pracę podczas realizacji projektu "Liderzy kooperacji".

- Dziękuję pracownikom socjalnym i wszystkim pracującym w pomocy społecznej za Waszą ciężką pracę, która - co trzeba podkreślić - jest wyjątkowo trudna, odpowiedzialna, wymaga ofiarności i poczucia swego rodzaju misji niesienia pomocy. Nie brakuje wam trudnych sprawdzianów, bo przecież mamy czas pandemii i wojnę na Ukrainie – mówiła Marlena Maląg,  minister rodziny i polityki społecznej podczas przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego.  

Izabella Grochowska znalazła się w gronie 9 laureatów indywidualnych wybranych z kilkudziesięciu nominacji z całego kraju. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży pracuje od 2007 roku, a od 2016 roku na stanowisku starszego specjalisty pracy z rodziną. Nagrodzona w latach 2019 - 2021 pełniła funkcję koordynatora powiatowego w ramach współpracy dotyczącej wdrożenia modelu kooperacji w gminach wiejskich w ramach projektu „Liderzy kooperacji”. Celem projektu było wypracowanie i wdrożenie modelowego schematu współpracy pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej, a innymi podmiotami z sektora polityki społecznej, które mają na celu zwalczanie ubóstwa w gminach wiejskich. Izabella Grochowska potrafiła stworzyć środowisko sprzyjające kreatywnemu rozwiązywaniu problemów, co przełożyło się na jeszcze większe zaangażowanie członków Zespołu Kooperacji, a przez to skuteczność projektu.

Była bezpośrednio odpowiedzialna za zbudowanie i współpracę Zespołu, koordynację pracy międzyinstytucjonalnej w gminach i powiecie, zarządzanie komunikacją pomiędzy instytucjami, dbałość o procedury i metodykę pracy, promowanie działań w powiecie, współpracę z radnymi powiatu i gminy w zakresie budowania polityki społecznej. Realizacja projektu umożliwiła aktywizowanie osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dzięki testowaniu zindywidualizowanych rozwiązań, które odpowiadały na aktualne potrzeby rodzin. Jak czytamy w przesłanych materiałach wdrażane rozwiązania umożliwiały powstanie i rozwój nowych międzyinstytucjonalnych, lokalnych sieci usług społecznych, co spowodowało lepsze wykorzystanie istniejących zasobów, zapobieganie dublowaniu działań, rozszerzenie oferty świadczonych usług w ramach wsparcia instytucjonalnego.

Małgorzata Lawda, która z ramienia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku podsumowywała projekt podkreślała, że „Nie było takiego zaangażowania w żadnych gminach czy powiatach”, a wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska mówiła o chęć kontynuacji stosowania wypracowanych w projekcie rozwiązań mimo jego zakończenia.

Właśnie za osobiste zaangażowanie Izabelli Grochowskiej jako jeden z kluczowych czynników sukcesu zrealizowanego innowacyjnego projektu "Liderzy kooperacji", zdecydowały o nominowaniu Koordynator Powiatowej do zaszczytnej nagrody Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

„Działając z empatią pracownicy szeroko rozumianej pomocy społecznej czynią życie innych osób lepszym. Mówi się, że praca socjalna to sztuka słuchania i nauka nadziei, dlatego z okazji Państwa święta życzę wszystkim pracownikom socjalnym, aby dobro, które dajecie wracało do nich ze zdwojoną mocą” mówił Lech Marek Szabłowski, starosta łomżyński.

Na uroczystości  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie obecny był także dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jacek Albin Nowakowski.

Źródło: Powiat Łomżyński 

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę