Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Internet mobilny - jeszcze bardziej powszechny niż kiedyś

Wraz ze wzrostem unikalnych użytkowników telefonów komórkowych wzrosła liczba osób korzystających z internetu bezprzewodowego. Tylko na początku 2022 roku ze smartfonów skorzystało prawie 70% światowej populacji - podobnie rzecz się ma w przypadku przenośnej sieci. Internet mobilny rośnie w siłę, a to za sprawą m.in. jego dostępności.

Mobilny Internet bezprzewodowy w Polsce

Duży wpływ na wzrost liczby użytkowników internetu mobilnego miała pandemia i związane z nią ograniczenia. Z końcem roku 2021 odnotowano znaczny wzrost abonentów korzystających z sieci bezprzewodowej - było ich aż 72%, co w zestawieniu do stałego łącza jest wynikiem lepszym o 3%.

Naprzeciw potrzebom internautów wyszli także operatorzy komórkowi. W ich ofertach można było dostrzec znacznie lepsze i dogodniejsze warunki. Wzrost ruchu w sieci stał się również impulsem do rozwoju infrastruktury, wraz z którą poprawiła się pojemność, co bezpośrednio wpłynęło na jakość połączenia.

Internet mobilny a Internet stacjonarny

Dane za zeszły rok jasno wskazują, że przenośny internet może z powodzeniem konkurować z internetem stacjonarnym – nwet jeśli chodzi o użytkowanie w domu. Bez potrzeby doprowadzania okablowania do modemu lub komputera internauta może cieszyć się z wielogodzinnej rozrywki w zaciszu własnych czterech kątów. Limit danych również przestał być tu problemem. To jednak nie wszystko, co zyskuje abonent.

 

  1. Szybkość - internet mobilny znacznie przyspieszył, a to jeszcze nie koniec. Wraz z rozwojem internauci mogą korzystać z sieci osiągającej prędkość nawet do 600 Mb/s.
  2. Dostępność - to zdecydowanie jeden z głównych powodów, dla których abonenci coraz chętniej wybierają mobilny internet. Można z niego korzystać w dowolnym miejscu. Na popularność tego rozwiązania wpływał przez lata sukcesywny wzrost użytkowników smartfonów.
  3. Limit - dotychczas to internet stacjonarny był pod tym względem lepszy. Jednakże dziś można mówić o tym, że LTE z bardzo duzymi pakietami danych - 200, 300, a nawet 500 GB, zepchnęło z pozycji lidera stałe łącze.
  4. Sposób instalacji - aby połączyć się z internetem mobilnym, wystarczy smartfon, tablet lub inne urządzenie. Nie wymaga to doprowadzania okablowania.
  5. Koszt - cena internetu przenośnego zależy oczywiście od operatora oraz samej oferty. Miesięczny koszt stałego łącza oscyluje w granicach 50 – 60 zł. W propozycjach telefonii komórkowych bez problemu można znaleźć usługi na podobnym poziomie cenowym. Najtańszy internet mobilny kosztuje dziś w granicach kilkunastu złotych.

Tani Internet bez umowy - Internet na kartę

Najlepszy internet mobilny to taki, który spełnia indywidualne oczekiwania i potrzeby użytkownika. Internet do laptopa, internet przenośny do streamowania, gier online lub pracy - każdy z abonentów poszukuje czegoś innego. Ty też możesz znaleźć coś dla siebie! Internet mobilny w sieci OTVARTA to niezawodność i wolność, o jakiej marzysz. Dowiedz się więcej i wybierz ofertę skrojoną na miarę potrzeb.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę