Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Zderzenie z łosiem

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski

Osobowa skoda zderzyła się z łosiem pod Wizną. Nikomu z ludzi nic się nie stało, zwierzę padło.

W środowy wieczór pod Wizną, kierujący skodą superB zderzył się z łosiem przechodzącym przed drogę krajową 64. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało, chociaż auto zostało poważnie uszkodzone. Nie ma też utrudnień w ruchu. 

Pamiętajmy, jesień to czas migracji zwierząt kopytnych z terenów podmokłych do lasów, gdzie spędzają zimę. W naszym regionie największa populacja łosi żyje w Biebrzańskim Parku Narodowym. Także w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi można spotkać wiele osobników tego gatunku. W okresie jesiennym zwierzęta te migrują do lasów. Stąd też w wielu miejscach szlaki migracyjne krzyżują się z drogami publicznymi. 

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi jakiś czas temu przygotował mapę, na której zaznaczone zostały miejsca krzyżowania się tras migracyjnych zwierząt z drogami publicznymi. 

 

Foto: Fot. Paweł Wądołowski
Foto: Mapa migracji przygotowana przez ŁPKDN
Foto: Fot. Paweł Wądołowski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę