Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Czy dzieci mogą korzystać z sonicznych szczoteczek do zębów?

Dbałość o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Tak naprawdę, jeżeli nie nauczymy się wykonywać czynności z tym związanych od najmłodszych lat i nie wyrobimy sobie prawidłowych nawyków regularnego i dokładnego czyszczenia zębów, to w dorosłym życiu będzie stanowiło to dla nas nie lada wyzwanie. 

Jak nauczyć dziecko prawidłowego mycia zębów?

Przede wszystkim, czyszczenie ząbków u najmłodszych powinno rozpocząć się w chwili, gdy w ich buzi pojawi się pierwszy ząbek. Wtedy opiekun powinien delikatnie przemywać go wacikiem nasączonym ciepłą wodą, nie zapominając także o dziąśle. W przypadku nieco starszych dzieci możemy używać już past do zębów, które mają odpowiedni dla nich skład, jednakże, do około siódmego roku życia rodzic powinien nadzorować i pomagać swojej pociesze, by wykonywała czynność mycia zębów w sposób prawidłowy. Szczoteczka soniczna może być używana przez dzieci już od trzeciego roku życia! W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty, które są odpowiednie nie tylko dla dorosłych, ale i naszych najmłodszych klientów.

Czym różni się szczoteczka soniczna dla dzieci od urządzenia dla dorosłych?

Szczoteczka soniczna dla dzieci ma miększe włókno niż ta, która jest przeznaczona do użytku przez dorosłych. Jest to również ważne dlatego, że dzieci często nadgryzają szczoteczkę, czasem nieświadomie, czasem po prostu dla zabawy. Dzięki temu, że włosie końcówki jest delikatne, nie ma obawy, że zrobią sobie w ten sposób krzywdę. Poza tym główka szczoteczki sonicznej dla dzieci jest znacznie mniejsza, aby nie uszkodzić jamy ustnej najmłodszych. Większość modeli posiada także powłokę antypoślizgową, która ma za zadanie pomóc, by dziecko stabilnie utrzymywało szczoteczkę w rączce, unikając jej wypadania. Szczoteczki soniczne przeznaczone dla dzieci są także bardzo atrakcyjne wizualnie – przedstawiają ulubionych bohaterów kreskówek i filmów dla najmłodszych, czy też mają kolorowe wzory. Dzięki temu dziecko ma większą przyjemność ze szczotkowania swoich zębów i znacznie łatwiej zachęcić je do tej czynności. Pamiętaj, że w tej sposób łatwiej o wypracowanie dobrych nawyków u nawet najmłodszych dzieci!

Czy szczoteczki soniczne są bezpieczne dla dzieci?

Oczywiście. Jeżeli są one odpowiednio używane, a także rodzic pomaga dziecku prawidłowo obchodzić się z tym urządzeniem, nie powinno być ono niebezpieczne. Wręcz przeciwnie – dzięki miękkim włóknom nie uszkodzi szkliwa, a także pomoże wymasować dziąsła, co sprawdza się dobrze na przykład w przypadku wypadania zębów mlecznych i odrastania w ich miejsce zębów stałych. Dzięki temu Twoje dziecko będzie czerpało radość i przyjemność z codziennej troski o zdrowy i piękny uśmiech. W naszym internetowym sklepie Domowy Stomatolog znajdziesz wiele produktów, które są właśnie skierowane dla naszych najmłodszych klientów. Posiadamy szeroki asortyment szczoteczek sonicznych, na których widnieją postacie z najpopularniejszych animacji. Podaruj swojemu maluchowi praktyczny i piękny prezent już dziś!

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę