Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Łomżyński proces w sprawie odmowy badań prenatalnych na finiszu

W Sądzie Okręgowym w Łomży zakończył się w piątek precedensowy w skali kraju cywilny proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Małżeństwo W. wytoczyło go dwójce lekarzy i szpitalowi w Łomży. Domagają się 1,4 mln odszkodowania.

W piątek pełnomocnicy obu stron wygłosili mowy końcowe. Oskrażenie uzasadniała, że proces nie dotyczy aborcji.
Pełnomocnik szpitala wniósł o oddalenie pozwu w całości. Powołał się przy tym na opinię prof. Andrzeja Zolla, rzecznika praw obywatelskich, w sprawie badań prenatalnych. "Pani W. potrzebowała badań prenatalnych, by podjąć decyzję o aborcji, a według prof. Zolla takie badania nie mają być powodem aborcji, ale mają pomóc w leczeniu"
Wyrok ma zapaść 30 kwietnia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę