Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

ROAD SAFETY DAYS

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej jednostki Policji wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomży, w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, aby promować ROAD SAFETY DAYS, zorganizowali w środę Dzień Ruchu Drogowego. Ideą tej akcji jest „wizja zero” czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Celem jaki przyświeca działaniom jest między innymi podniesienie świadomości społecznej, co do dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” dołączyli do akcji Road Safety Days, czyli Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez promowaniem pozytywnych postaw wśród kierowców i pieszych. Kontrole na terenie całego powiatu, miały na celu eliminowanie takich zachowań na drogach, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jednym z elementów prowadzonej akcji było zorganizowane środowe, wspólnie z WORD Łomża, szkolenie doskonalące dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.

Zanim młodzi usiedli za kierownicę specjalnego samochodu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili rozmowy na temat zmian w przepisach obowiązujących kierowców. Przejazd specjalnym samochodem polegał na tym, że zamiast dwóch kół zamontowano troleje. To urządzenie powoduje ciągłą niestabilność i nadsterowność pojazdu. Czyli ćwiczenie niebezpiecznych sytuacji drogowych w bezpiecznych warunkach, po placu manewrowym. Uczniowie założyli alco, seno i narkogogle. Mieli oni do pokonania ułożony przez mundurowych slalom.

119-217713.jpg

Chodziło o pokazanie niebezpieczeństwa i ryzyka jakie niesie z sobą prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz zmęczenia organizmu. Funkcjonariusze zaprezentowali również policyjny sprzęt. Między innymi w co wyposażony jest nieoznakowany radiowóz oraz jak mierzymy prędkość ręcznym miernikiem prędkości. Nie dało się ukryć, że największym zainteresowaniem cieszył się motocykl służbowy.  

Celem projektu ROAD SAFETY DAYS jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej problemu jakim jest duża liczba osób zabitych na drogach całej Europy. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników ruchu drogowego. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i na drodze kierujmy się rozsądkiem. Nie tylko tego jednego dnia – podsumowują policjanci.

 

Źródło: KMP Łomża

240206081801.gif
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę