Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nieletni złodzieje puszki charytatywnej

Ponad 5 tysięcy złotych ukradli w sumie młodociani złodzieje. Ich łupem padł m.in. telefon komórkowy czy puszka charytatywna. Teraz czeka ich rozprawa przed sądem rodzinnym.

Łomżyńscy policjanci informują o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów trzem młodocianym złodziejom. Z komunikatu wynika, że dochodziły do mundurowych sygnały o kradzieżach na terenie miasta, których miało dopuszczać się trzech młodych mężczyzn.  Kiedy dyżurny komendy odebrał telefon z informacją, że jeden z pokrzywdzonych biegnie za złodziejami, to do pościgu szybko dołączyli się policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej.
Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że młodzi ludzie z zaparkowanej lawety ukradli telefon komórkowy, którego wartość wyceniono na 1000 złotych. Po kilkuminutowym pościgu złodzieje byli w rękach policji, a skradziony telefon wrócił do właściciela.
W trakcie czynności policyjnych na komendzie okazało się, że zatrzymani mają więcej spraw na sumieniu. Dwóch 16-latków odpowiada za 7 kradzieży, a o rok starszy kolega za 4. Policjanci ustalili bowiem, że nieletni mają związek z kradzieżą pieniędzy z puszki charytatywnej, które były przeznaczone na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Ponadto odpowiedzą za kradzież saszetki z dokumentami i kartami płatniczymi oraz telefonu komórkowego. Łączna wartość strat pokrzywdzonych oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. 

Policjanci nieletnim przedstawili zarzuty. Teraz zachowaniem młodych ludzi zajmie się sąd rodzinny.

W 2022 roku było 61 wykroczeń z udziałem nieletnich. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę