Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Tylko w prawo z Sybiraków w Zawadzką

Na wrzesień urzędnicy miejscy planują zmianę organizacji ruchu. Wyjazd z ulicy Sybiraków w Zawadzką będzie możliwy tylko w prawą stronę.

Na oddanym do użytku w 2017 roku przebudowanym odcinku Zawadzkiej pozostało z ulicą Sybiraków. Podczas przebudowy ulicy Zawadzkiej, a oddanym do użytku w 2017 roku, przebudowano wlot ulicy Porucznika Łagody w ulicę Zawadzką. Zamiast „porzelotowego” skrzyżowania zmieniono układ pasów ruchu i wprowadzono prawoskręt, a przed Rondem Solidarności pobudowano nawrotkę. Jedyne „kolizyjne” skrzyżowanie zostało „za kościołem” na górce, czyli wylot ulicy Sybiraków. Wielokrotnie sprawiało to kierowcom kłopoty i szczególnie w porach większego ruchu, tworzyły się zatory. 

Teraz, bez inwestycji w infrastrukturę, a znakiem nakazującym skręt w prawo, miasto chce zmienić organizację ruchu na tym skrzyżowaniu. Pojazdy wyjeżdżające z ulicy Sybiraków mają otrzymać nakaz skrętu w prawo. Natomiast osoby jadące ulicą Zawadzką nadal będą mogły skręcać w lewo, w ulicę Sybiraków. Tu, jak wynika z zapowiedzi urzędników z ratusza, nic się nie zmienia. Kierowcy, którzy chcieliby z ulicy Sybiraków jechać w kierunku Zawad, będą musieli skręcić w prawo, przejechać skrzyżowanie z ulicą Porucznika Łagody i przed Rondem Solidarności zrobić nawrotkę.
Alternatywną drogą będzie przejazd ulicą Szmaragdową, następnie między blokami dojechać do skrzyżowania z ulicą Przykoszarową i dalej swobodnie skręcać.

_MG_9328.JPG

Ponadto na ulicy Kopernika, „na wniosek okolicznych mieszkańców” zdemontowano jeden próg zwalniający. Także na ulicy Przykoszarowej, w okolicach kościoła pw. Bożego Ciała, gdzie w budynkach parafialnych swoją bazę ma Grupa Ratownicza Nadzieja, pojawić się ma znakowanie wyjazdu pojazdów uprzywilejowanych. 

 

240206081801.gif
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę