Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Co to jest system ERP?

Efektywne zarządzanie zasobami firmy to jedna z tych czynności, która ma bezpośredni wpływ na jej rentowność. Dawniej wszystkie te procesy były wykonywane ręcznie, przez odpowiedzialnych za nie ludzi, pracowników firmy. Ich praca, nie rzadko wykonywana pod presją czasu, obarczona była dużym ryzykiem błędu lub pomyłki. Wszystko zmieniło się wraz z rozwojem komputerowego oprogramowania, wspierającego działalność biznesową. Jednym z takich jest system ERP, czyli enterprise resource planning. Jest to program, który zasadniczo służy do zarządzania łańcuchem dostaw, zasobami ludzkimi i wszelkimi innymi zasobami, w których posiadaniu jest firma.

Co to jest planowanie zapotrzebowania materiałowego?

Niemal każda firma potrzebuje odpowiednich materiałów do swojego działania. Dotyczy to nawet małego biura, które okresowo musi się zaopatrywać np. w materiały biurowe, jak papier, tonery itp. Oczywiście system klasy ERP jest znacznie bardziej rozbudowany i służy przede wszystkim dużym fabrykom, magazynom oraz innym podmiotom, potrzebującym wspierania zasobów przedsiębiorstwa lub urzędu. Proces wdrożenia systemu ERP jest czynnością złożoną i wymagającą wielu analiz. Przede wszystkim konieczne jest szczegółowe poznanie sposobu funkcjonowania firmy, a także sprawdzenia co można udoskonalić w jej działaniu, aby systemy ERO były jak najbardziej efektywne.

Przykładowe systemy enterprise resource planning

Na rynku mamy do czynienia z wieloma różnymi systemami ERP, ułatwiającymi zarządzanie firmą i planowanie zasobów, czyli material requirements planning. Są to m.in.:

Każdy z wyżej wymienionych systemów ERP oferuje różnego rodzaju funkcjonalności przeznaczone do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Dzięki nim z dużym wyprzedzeniem można realizować zamówienia i dostawy materiałów, potrzebnych by firma mogła na czas realizować swoje zobowiązania.

Ile kosztuje system ERP?

Oprogramowanie ERP nie jest czymś tanim, przede wszystkim dlatego, że w każdym przypadku wymaga ono indywidualnego projektowania i planowania. Każda firma działa w unikalny dla siebie sposób, a programy ERP dotyczą różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa. Nie można w nich zastosować jednakowych, domyślnych ustawień, lecz każde z nich jest modyfikowane i adaptowane do konkretnych potrzeb. Zintegrowany system informatyczny ERP to najczęściej wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, a sam proces wdrożenia ERP to kilka miesięcy. Inwestycja tego typu ma jednak szansę szybkiego zwrotu, poprzez większą liczbę wykonanych zleceń.

Altab

Adres firmy:
Wręczycka 11a,
42-200 Częstochowa

Telefon:
+48 12 333 45 01

Strona WWW:
https://altab.pl/

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę