Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Korzystaj w pełni z rzeczy, które oferuje nam internet

Zdecydowana większość Polaków korzysta z internetu do pisania maili, czytania artykułów czy też spędzania czasu w mediach społecznościowych. Absolutnie nie ma w tym niczego złego, jednak dziś chcielibyśmy podzielić się pomysłami na efektywne wykorzystanie globalnej sieci, dzięki którym nasze codzienne życie stanie się nieco łatwiejsze.

Załatwiaj sprawy drogą online

Dzięki Profilowi Zaufanemu jesteśmy w stanie korzystać z urzędów za pośrednictwem internetu. Pomyśl, ile czasu spędziłeś w oczekiwaniu, aż w końcu zwolni się miejsce u danego urzędnika. Potem często i tak okazywało się, że swojej sprawy nie będziesz w stanie załatwić od ręki. Na szczęście dziś wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrobić raptem kilkoma kliknięciami w komputerze.

Składanie wniosków, sprawdzanie wyników naszej aplikacji - jesteśmy w stanie to zrobić dziś bez większego trudu. Dlaczego więc nie skorzystać z takiej możliwości? Jest to oszczędność czasu, w dodatku nie musimy jechać na drugi koniec miasta. No i nie musimy też dopasowywać się do godzin otwarcia urzędów, co jest szczególnie uciążliwe dla osób, które pracują na pierwszą zmianę.

Rób zakupy w sieci

Dobrym pomysłem są również zakupy spożywcze online. Zastanów się nad tym, jak często chodzisz do sklepu. Z pewnością każda wizyta zajmuje trochę czasu. Później musisz dojść z zakupami do swojego mieszkania. Jeśli jeździsz samochodem, to zapłacisz również za paliwo, które aktualnie jest naprawdę drogie. Dlaczego więc nie skorzystać z dostawy artykułów spożywczych prosto do swojego mieszkania?

Aplikacja InPost Fresh jest naprawdę prosta i intuicyjna w obsłudze. Możemy za jej pośrednictwem zamówić produkty z Makro lub Carrefoura. W dodatku określamy również, jakiego dnia i o której godzinie ma odwiedzić nas kurier. W ten sposób możemy również robić od razu zakupy na cały tydzień, ponieważ nie będziemy musieli ich dźwigać do swojego domu. To prosty i łatwy sposób na zaoszczędzenie czasu, dlaczego więc z niego nie skorzystać?

Spróbuj wykonać część obowiązków zdalnie

W przypadku tego punktu wiemy, że nie każdy ma taką możliwość. Jeśli jednak nasz pracodawca zezwala na pracę zdalną, spróbujmy przestawić się na taki tryb pracy. Owszem, wiąże się on z pewnymi minusami i nie każdy zawód pozwala na rzetelne wywiązywanie się ze swoich obowiązków ze swojego domu, jednak istnieje również kilka istotnych plusów.

Przede wszystkim ważne jest to, że ominą nas dojazdy do pracy. Tylko pomyśl, ile czasu każdego dnia spędzasz w aucie lub w komunikacji. A to przecież również kosztuje. Niektórzy mieszkańcy dużych miast tracą nawet dwie godzinny dziennie na dojazd do pracy i powrót z niej. Ten czas można przecież wykorzystać w lepszy sposób.

Pracując zdalnie, możesz po prostu wyłączyć komputer i już zająć się tym, czym tylko chcesz. W dodatku niektórym pracuje się łatwiej z domu. Biurowy klimat im nie służy, podczas gdy w swoich czterech kątach potrafią być naprawdę kreatywni.

Jak widzisz, internet ma nam sporo do zaoferowania. Wystarczy sięgnąć po te możliwości.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę