Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Pogoda na weekend

Weekend przyniesie zmianę pogody. Z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny który w sobotę przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Niedziela w całym kraju już chłodniejsza, ale pogodna, a przelotny deszcz może padać tylko na północy.

W piątek nad zachodnią połowę kraju nasunie się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, poprzedzonym linią zbieżności. Pozostała część kraju będzie na skraju wyżu znad Rosji. Przeważająca część Polski pozostanie w upalnej masie powietrza zwrotnikowego, tylko nad krańce północno-zachodnie pod wieczór zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać, po południu na zachodzie kraju zacznie rosnąć. 

W północno-wschodniej części kraju przez cały dzień wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie około 30°C nawet do 33°C na zachodzie i południu regionu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. 

W nocy z piątku na sobotę Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, a od zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Atlantyku. W dzień już cała Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ frontu chłodnego. Spodziewany jest wzrost ciśnienia.

W rejonie Łomży prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Szczególnie w w godzinach południowych spodziewane są  przelotne opady deszcz oraz burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm oraz groźny może być silny wiatr. Temperatura maksymalna, z która będziemy mieli do czynienia przed południem wyniesie 23°C, a następnie spadnie  do 18°C. Wiatr będzie słaby, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy skręcający na zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h. 

W niedzielę Polska będzie w zasięgu klina wyżu z centrum nad Atlantykiem, w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w nocy będzie rosło, w dzień nieznacznie spadnie. 

W regionie północno-wschodnim zapowiada się słonecznie, choć po południu na niebie pojawią się chmury, z których nie powinno za bardzo padać. Temperatura maksymalna w granicach 21°C. Wiatr będzie słaby, północno-zachodni i północny. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę