Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Betlejemskie Światło Pokoju od dziś w Łomży

Przed wieczorem (ok. godz. 16.30) na Starym Rynku w Łomży nastąpi uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Łomżyńscy harcerze przywiozą je z Białegostoku. Na Starym Rynku przekażą władzom samorządowym i kościelnym. Na uroczystość harcerze zapraszają też wszystkich łomżan.

Betlejemskie Światło Pokoju, niesione skautową i harcerską sztafetą przez cała Europę, przybyło do Polski 17 grudnia br. o godzinie 11.01. Na przejściu granicznym na Łysej Polanie nastąpiło uroczyste przekazanie Światła harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego.

Betlejemskie Światło Pokoju przyjechało do Polski po raz piętnasty. Ogień przywieziony jest przez skautów austriackich z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. W Katedrze Wiedeńskiej odbierają Go skauci z sąsiadujących krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy w tym roku wędrówce Betlejemskiego Światła, brzmi: “Jeden Świat, jedno światło”

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę