Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uwaga ślisko

Na drogach w okolicach Łomży panują trudne warunki drogowe. Na większości nawierzchni leży śnieg, bądź błoto pośniegowe, które skutecznie utrudniają jazdę samochodami. „Im niższa kategoria drogi tym gorzej zimą się po nich jeździ” – mówi Adam Łazarski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, który dodaje, że na terenie powiatu łomżyńskiego zima posypywanych jest mniej niż 10% dróg powiatowych.

Wiąże się to z kondycją finansową danego samorządu. Powiat łomżyński do bogatych nie należy toteż tutejsze drogi powiatowe utrzymywane są w piąty i szóstym standardzie zimowego utrzymania. Wiąże się to z czasem reakcji służb drogowych na spowodowane przez śnieg utrudnienia i z zakresem robót na drogach zimą. „Zarząd dróg w tym wypadku ma obowiązek utrzymać ich przejezdność, ale nawierzchnie nie musza być czarne” - podkreśla Łazarski. -
„Na 500 km dróg zamiejskich do sypania zimowego, czyli zwalczania śliskości mamy ok. 40 km – mówi Łazarski. Dodaje też, że posypywane są przede wszystkim skrzyżowania, niebezpieczne zakręty i podjazdy pod górki. „Posypujemy odcinki po sto – dwieście metrów” - mówi dyrektor.

Zimą najgorzej mają mieszkańcy północno-wschodniej części powiatu. O ile w Łomży tylko prószy śnieg, tam za zwyczaj jest śnieżyca. „To taki nasz zimowy trójkąt bermudzki” - mówi Łazarski. - „Pomimo, że w tym samym czasie pada śnieg na terenie powiatu,m to o ile na terenie gmin Nowogród, Zbójna czy Śniadowo są śladowe ilości śniegu na drogach, to w okolicach Jedwabnego i Przytuł można spodziewać się zasp”.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę