Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Weekend z dynamiczną pogodą

Główne zdjęcie
Mana ostrzeżeń meteorologicznych na piątek

W piątek czeka nas kulminacja upału nad Polską: w wielu miejscach temperatura wzrośnie do 34°C, 37°C, chłodniej będzie na zachodzie i nad morzem: od 25°C do 29°C. Upał zakończą gwałtowne burze, których najwięcej będzie po południu i wieczorem w zachodniej połowie kraju, miejscami też w centrum i na południu -pisze IMPW w swojej prognozie na najbliższe dni.

W piątek Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, na zachodzie utworzy się płytki niż i związana z nim linia zbieżności. Po południu i wieczorem nad województwa zachodnie nasunie się front chłodny. Z południa nadal napływa upalne i wilgotne powietrze zwrotnikowe, które za frontem będzie wypierane przez chłodniejsze powietrze polarne morskie. Niewielkie zmiany ciśnienie, jedynie pod koniec dnia na zachodzie ciśnienie zacznie rosnąć.

W północno-wschodniej części kraju zachmurzenie przeważenie małe i umiarkowane, głównie na zachodzie regionu okresami wzrastające do dużego i zwłaszcza tam miejscami przelotne opady deszczu oraz burze z możliwym gradem. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz wieczorem, do 20 mm, a na zachodzie regionu punktowo nawet do 40 mm. Temperatura maksymalna od 30°C do 33°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz możliwe porywy do 80 km/h, a punktowo na zachodzie nawet do 100 km/h. 

W sobotę zatoka niżowa wraz z chłodnym frontem atmosferycznym powoli przemieszczać się będzie na wschód i dotrze do krańców wschodnich. Za frontem od zachodu rozbudowywał się będzie wyż, którego centrum w godzinach południowych znajdzie się na zachodzie Polski. Upalne powietrze zwrotnikowe na wschodzie i w centrum kraju stopniowo będzie wypierane przez chłodniejsze powietrze polarne morskie napływające z zachodu. Ciśnienie będzie rosnąć.

W województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, także z gradem, głównie w centrum i na wschodzie regionu. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz, do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20°C na zachodzie do 29°C na wschodzie regionu. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 80 km/h. 

W niedzielę nad Polską dominował będzie wyż z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej. Napływać będzie suche i ciepłe powietrze polarne morskie. W naszym regionie spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę