Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Weekend wietrzny, chłodny i deszczowy

Pogodę w weekend będą kształtowały niże i wędrujące z zachodu na wschód fronty atmosferyczne. Zdaniem IMGW będzie chłodno, deszczowo i wietrznie. Mogą także wystąpić burze. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego.

W piątek z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zatoka z układem frontów atmosferycznych, związana z rozległym niżem z ośrodkami nad Bałtykiem i Finlandią. Z północnego zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, któremu towarzyszyć będzie spadek ciśnienia. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach także w czasie burz do około 80 km/h, zachodni. IMGW-PIB wydało ostrzeżenie meteorologiczne, w którym przestrzega przed silnym wiatrem, o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h. Zjawisko spodziewane jest od godz. 13:00 do 21:00 w piątek. 

W sobotę Polska będzie pod wpływem niżu znad Finlandii, w chłodnym powietrzu polarnym morskim z domieszką powietrza arktycznego. W naszym regionie IMGW prognozuje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Prognozowana suma opadów lokalnie może osiągnąć do 15 mm. Temperatura maksymalna do 14°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Spodziewany jest powolny wzrost ciśnienia. 

W niedziele Polska znajdzie się pod wpływem niżu z ośrodkami nad Finlandią i północną Rosją, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Należy spodziewać się wahań ciśnienia. Spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Podobnie jak wcześniej wystąpią przelotne opady deszczu z możliwymi burzami. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni oraz zachodni, podczas burz porywisty. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę