Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Stabilna liczba Ukraińców w rejonie Łomży

Z danych udostępnionych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Łomży wynika, że w naszym rejonie przebywa 929 Ukraińców. W stosunku do końca kwietnia ich liczba wzrosła o 36 osób.

Zdaniem Straży Graniczna od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, czyli od 24 lutego, wschodnią granicę Polski przekroczyło 3.416 mln osób. Ilu z nich pojechało dalej w Europ, a ilu zostało nie wiadomo. W tym czasie do Ukrainy wróciło 1,33 mln osób. Pojawią się informacje, że 30% chciałoby zostać w Polce do 3 lat. Przyczyny są różne, chociażby zniszczone domy i brak możliwości powrotu.

W rejonie Łomży przebywa stosunkowo niewielka ilość gości z Ukrainy. Jak wynika z danych udostępnionych przez lokalną administrację, ich liczba wynosi 929 osób. W stosunku do końca kwietnia nastąpił nieznaczny wzrost, choć wcale nie musi to być wyjaśnieniem obecnej sytuacji.

W tym czasie w grupowych miejscach noclegowych w powiecie i w mieście liczba zakwaterowanych spadła o 51 osób. W kwaterach prywatnych przybyło aż 87 osób. Prawdopodobnie mamy do czynienia z urealnieniem zamieszkujących wynikającego z dopłaty rządowej 40 zł za dobę na osobę niż z  przypływu uchodźców. 

W powiecie łomżyńskim w miejscach grupowego zakwaterowania przebywa 116 osób. W kwaterach prywatnych na dzień dzisiejszy przebywa 426 osób. Najwięcej przebywa z Ośrodku Caritas w Ptakach (51) i Motelu Zacisze (23). 

W Łomży w grupowych miejscach zakwaterowania mieszka 213 Ukraińców, natomiast w prywatnych kwaterach 174. Najwięcej w ośrodku Caritas (60) przy ul. Rybaki i w Hostelu Mosiru (56). 

Do łomżyńskich szkół uczęszcza 169ukraińskich dzieci. Najwięcej do SP2 (38), SP10 (30) i SP4 (21).

 

Lekki spadek liczby uchodźców ukraińskich w rejonie Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę