Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Pogoda się zmieni

Ciepło, sucho, a na jutro (czwartek) IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne o możliwych burzach z gradem.

Wyż znad Bałtyku przesunął się nad Ukrainę, a od zachodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze. We środę temperatura w ciągu dnia osiągnie wartość 22°C. Będzie ciepło i dosyć pogodnie, choć słońce czasem schowa się za cienką warstwą chmur. Mała ilość opadów sprawia, ze jest sucho IMGW na swojej mapie w rejonie Łomży wskazuje na bardzo wysokie zagrożenie pożarowe. Jednak jutro sytuacja może się zmienić. Od zachodu wilgotne powietrze przesunie się nad Polskę. W znacznej części naszego kraju,  w tym w północno-wschodniej wystąpią opady deszczu i burze.

Fanipogody.pl wskazują, że „nad kraj wkroczy system frontów atmosferycznych. Będzie on miał, zwłaszcza w czwartek tendencję do zafalowania". To wiąże się z dynamiczną zatoką niżową, która przyczyni się do dość silnych ośrodków konwekcyjnych. Fanipogody.pl piszą, że burze nad Polską będą silne. 

IMGW w prognozach zagrożeń meteorologicznych pierwszego stopnia, przewiduje na cały czwartek możliwość wystąpienia burz z gradem. Powieje, a wiatr w porywach może osiągać 75 km/h. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę