Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kuria "w sprawie jednego z kapłanów diecezji łomżyńskiej"

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Kuria Diecezjalna w Łomży poinformowała 10. maja 2022 roku, że "po wpłynięciu w lipcu 2021 r. oskarżenia wobec tego kapłana o czyny przestępcze względem osoby małoletniej, zostały wszczęte procedury przewidziane we właściwych dokumentach Kościoła". Chodzi zapewne o ks. Łukasza R., byłego wikariusza parafii w Wyszkowie i Zambrowie i byłego kapelana Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Ksiądz Jan Krupka, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Łomży, poinformował w komunikacie: "W związku z oskarżeniem powzięto środki zapobiegawcze, w tym oskarżany kapłan otrzymał zakaz pełnienia jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej względem dzieci i młodzieży, aż do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w prowadzonym postępowaniu.

Bezzwłocznie strona kościelna powiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez osobę duchowną. Aktualnie oczekujemy na  rozpoznanie i rozstrzygnięcie ze strony świeckich organów ścigania. W zgodzie z normami prawa kościelnego deklarujemy gotowość do udzielenia wszelkiej koniecznej pomocy celem pełnego wyjaśnienia sprawy".

Ksiądz Łukasz R. zajmował się w Zambrowie, m.in. nauczaniem religii w szkole, prowadzeniem drużyn harcerskich, przygotowaniem młodzieży do sakramentu bierzmowania. Aresztowano go pod  koniec kwietnia 2022 r. na trzy miesiące pod zarzutem molestowania małoletniego poniżej 15 lat.    

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Proboszcz z Grądów Woniecko skazany za molestowanie ministranta

Były ksiądz Adam S. uniewinniony od zarzutu pedofilii

         

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę