Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Spokojne święta na łomżyńskich drogach

Minione Święta Wielkanocne spokojnie upłynęły na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego. Doszło do 7 kolizji, zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców, a 4 straciło prawo jazdy za prędkość.

Na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego przez okres przedświąteczny i świąteczny doszło do 7 kolizji drogowych. Jak wynika z informacji KMP w Łomży w piątek miały miejsce 3 kolizje drogowe, w sobotę kolejne 3 i jedna w pierwszy dzień świąt. Drugiego dnia nie zanotowano kolizji. Na terenie działania KMP w Łomży w tym czasie nie wydarzył się żaden wypadek drogowy. 

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był sprawcą kolizji z soboty na ul. Wojska Polskiego, gdzie toyota wjechała w TIR-a. Badanie alkomatem kierowcy wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 2 promile miał kierowca zatrzymany w sobotę w Jeziorku. Mężczyzna nie podsiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. On także trafił do policyjnego aresztu. Niecodzienna sytuacja miała miejsce pierwszego dnia świąt w niedzielny wieczór, w Marianowie. Po sygnale innego kierowcy policjanci zatrzymali mercedesa, w którym kierująca kobieta miała w organizmie 1,5 promila. Jak się okazało nieodpowiedzialna kierująca wiozła 4-letnie dziecko. Pozostali kierujący wpadli w nocy i nad ranem we wtorek. Kierowca toyoty mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wjechał do rowu w Kisielnicy, a kierujący oplem wpadł o godz. 5 rano w punkcie kontrolnym w Piątnicy. Kierowcy stracili prawa jazdy. 

Policjanci podsumowali także prowadzone przez cały świąteczny weekend działania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W piątek mundurowi zarejestrowali łącznie 141 wykroczeń, z czego aż 126 dotyczyło przekroczenia prędkości. Wśród nich były 4 osoby, które straciły prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. W Piątnicy 27-letni mieszkaniec Dziarnowa w daci jechał z prędkością 109 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych. W piątek w Szczepankowie tuż przed godz. 11 w bmw wpadł 49-letni mieszkaniec Warszawy, który o 52 kilometry na godzinę przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna otrzymał mandat na 1500 złotych i 10 punktów karnych. Po godz. 11 także w bmw mieszkaniec Tych jechał z prędkością 108 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązywała ,,czterdziestka”. 50-latka ukarano 2000 złotych mandatem i 10-cioma punktami. Taką samą karę otrzymał 42-letni kierowca volkswagena z Celestynowa, który o 70 kilometrów na godzinę przekroczył dopuszczalną prędkość. 

Policjanci z drogówki skontrolowali w sumie 139 pojazdów.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę