Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Nie zainstalował blokady. Wpadł kilka dni przed końcem kary.

O dużym pechu, a może niefrasobliwości może mówić 24-letni mieszkaniec Łomży, którego zatrzymała łomżyńska drogówka. Mężczyzna miał obowiązek zainstalowania blokady alkoholowej w aucie, nie zrobił tego i na 9 dni przed końcem kary wpadł w ręce policjantów. Teraz grodzi mu 5 lat więzienia.

W środę (13.04), około godz. 19. na Szosie do Mężenina, policjanci łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli volvo, którego kierowca przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość. 24-latek jechał 74 kilometry na godzinę przy obowiązującej tam "pięćdziesiątce".
Podczas sprawdzania w  policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna do 22 kwietnia 2022 roku ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Łomży tłumaczył, że warunkowo zwrócono mu prawo jazdy. Jak wskazują policjanci, 24-latek zapomniał jedynie dodać, że warunkiem zwrócenia dokumentu było kierowanie pojazdami wyposażonymi w blokadę alkoholową. Zatrzymane do kontroli volvo, za którego kierownicą siedział 24-latek, takiej blokady nie miało.

Policjanci za wykroczenie przekroczenia prędkości sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto kodeks karny za złamanie zakazu sądowego przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę