Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Stypendia dla sportowców

Główne zdjęcie
Nagrodzeni sportowcy

- Sport to całe wasze życie (…) albo przynajmniej zdecydowana część – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski do pierwszej grupy sportowców, którzy otrzymali w tym roku stypendia sportowe.

Pierwsza grupa z 32 łomżyńskich sportowców odebrała w piątek z rąk prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego stypendia. „Miesięczne wsparcie stypendialne oscyluje pomiędzy 200,00 a 600,00 złotych brutto i jest uzależnione od osiągnięć sportowych nagrodzonych” - czytamy w informacji Ratusza. W sumie miasto przeznaczyło na ten cel 139 800 zł.

- My jako samorząd zwracamy uwagę, żeby zachęcać jak najwięcej dzieci do uprawiania sportu, bo później z tej chęci, że uprawiamy sport, rodzą się talenty - tłumaczył prezydent Chrzanowski.

Zawodnicy wyczytywani w Hali Kultury podchodzili do prezydenta, któremu towarzyszył radny Andrzej Wojtkowski, uścisk dłoni, zdjęcie i następny. Ze względu na okoliczności epidemiczne uroczystość odbyła się bez gali. Podobnie przebiegać będą wręczania Łomżyńskich Lurów Sportowych, co zapowiedział prezydent.  

- Każdy nasz trening jest kosztowny. Wyjazdy są kosztowne: paliwo, skrzydła, śmigła. Żeby uprawiać ten sport bezpiecznie, trzeba cały czas ten sprzęt wymieniać, bo to chodzi o nasze życie – wyliczał nawigator Piotr Kozikowski z Klubu Flysport, który wspólnie z pilotem Adamem Pupkiem zdobywają przestworza na całym świecie. Panowie latają ze sobą od 6 lat, a na imponującej liście zwycięstw znajdziemy chociażby złoty medal Mistrzostw Świata (2018 rok – Tajlandia), czy brązowy medal Mistrzostw Polski (2020 rok). 

- To sport ekstremalny, więc wszystko musimy mieć na najwyższym stopniu bezpieczeństwa – wskazuje Adam Popek. - Sprzęt z którym jedziemy na zawody kosztuje około 100 tys. zł, do tego dochodzi logistyka i kolejne koszty. Obsługa zespołu, który bierze udział w mistrzostwach na różnych kontynentach, też pociąga za sobą koszty. - Do Tajlandii sprzęt płynął w kontenerze 2,5 miesiąca. Teraz chcieliśmy wysłać do Brazylii kontenerem, ale okazało się, że to problem. Musi więc lecieć samolotem, a taka wysyłka kosztuje ogromne pieniądze – zauważa pilot Pupek. - Te stypendia pozwolą nam rozwijać się i przyłożą małą cegiełkę do tego, żeby finansowo odciążyć nasze kieszenie – dodaje.

- Te pieniądze pozwalają nam latać bezpieczniej i więcej – dodawał nawigator Kozikowski. 

Wśród wyróżnionych są piłkarze ŁKS-u, przedstawiciele lekkiej atletyki, brydża, tenisa stołowego, czy sportów walki (MMA, Grappling).

Andrzej Wojtkowski z Rady Sportu i Komisji Edukacji Sportu i Rodziny RM gratulował osiągnięć. 

- To podziękowanie za dobrą pracę jaką wkładacie na co dzień w treningach, co wkładacie z sercem. Bo żeby zdobywać dzisiaj sukcesy sportowe, trzeba wszystkie treningi, wszystkie rzeczy, które wykonuje się na zajęciach, wykonywać z sercem. Jesteśmy dumni jako Rada Miasta, jako Rada Sportu i jako społeczeństwo miasta Łomży, że mamy tak wspaniałych sportowców, którzy rozsławiają imię Łomży na arenach Łomży, całej Polski i świata – podsumował radny Wojtkowski.

 

Foto: Nagrodzeni sportowcy
Foto: Andrzej Wojtkowski, Piotr Kozikowski, Adam Pupek i Mariusz Chrzanowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

Załączniki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę