Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wstępny bilans po przechodzącej wichurze

Kilka częściowo zerwanych dachów i powalone lub nachylone drzewa pozostały po wietrze, jaki od rana wieje w regionie. Pojawiają się także problemy z dostawą prądu.

Od rana przez Polskę przetaczają się silne wiatry. Poranek zaczął się od burzy. Około godz. 8:50 mieszkańcy Łomży najpierw zobaczyli błysk, a później słychać było grzmoty. Wiązało się to z nadchodzącą śnieżycą i silnym wiatrem. Największy podmuch stacja meteorologiczna w Marianowie zarejestrowała o godz. 12:20. Wówczas prędkość wiatru przekroczyła 76 km/h. Strażacy z Łomży i powiatu łomżyńskiego od rana mieli 22 interwencje, większość w Łomży.

Pięć interwencji dotyczyło uszkodzenia lub częściowego zerwania dachu. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w rejonie ul. Partyzantów. Z jednorodzinnego domu przy ul. Uśmiechu wiatr zerwał dach, który wylądował częściowo na ul. Partyzantów. W tym rejonie kilka drzew wiatr pochylił i oparł o domy mieszkalne. 

Przy ul. Studenckiej wiatr podniósł blachę na dachu Publicznego Przedszkola nr 8. Potrzebna była interwencja strażaków, którzy workami z piaskiem zabezpieczyli dach. W sumie w Łomży 5 dachów ucierpiało po poniedziałkowej wichurze. 8 interwencji strażaków związanych było z  pochylonymi i przewróconymi drzewami. Część z nich zagrażała budynkom, inne niebezpiecznie przechylały się na drogę i chodnik. Przy ul. Nowogrodzkiej i Sikorskiego drzewa zostały powalone na drogę.

W powiecie łomżyńskim strażacy interweniowali 10 razy. W Podosiach częściowo zerwany został dach z budynku gospodarczego. W Nowogrodzie drzewo spadło na wiatę, a w Drozdowie na drogę.  Ponadto strażacy interweniowali w Odetnie, Męczkach, Drogoszewie i Wszerzeczy kolonia. 

Nie ma informacji, aby ktokolwiek z ludzi ucierpiał w wyniku silnego wiatru. Synoptycy prognozują, że wiatr uspokoi się dopiero pod wieczór. 

Agnieszka Bajerska z PGE Dystrybucja mówi o około 1,2 tys. odbiorcach bez prądu w rejonie Łomży. Problemy występują na terenie gmin: Piątnica, Nowogród, Jedwabne, Wąsosz, Wizna i Szczuczyn. Cały czas trwają prace nad przywróceniem dostaw energii.  W szczytowym momencie w oddziale białostockim PGE Dystrybucja prądu nie miało około 26 tys. odbiorców. 

 

Foto:
Foto: Fot. czytelnik
Foto: Fot. OSP Piątnica
Foto: Fot. OSP Piątnica
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę