Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Łomżyniak na Dakarze 2022

Główne zdjęcie
Lech Daniel Kurpiewski

Lech Daniel Kurpiewski, mechanik z Miastkowa, jest kierowcą serwisowej ciężarówki Iveco i mechanikiem Kamila Wiśniewskiego (quad Yamaha) i Macieja Giemzy (motocykl Husqvarna) z Orlen Teamu.

- To przygoda życia i spełnienie marzeń – mówi Lech Daniel Kurpiewski, 45-letni pasjonat motoryzacji, Off Roadu, kierowca rajdowy i wielokrotny uczestnik i zwycięzca Wrak Race. Kurpiewski prowadzi firmę Lech Auto w Miastkowie. Zanim trafił na Dakar brał udział w wielu wyścigach w Europie. Tuż przed startem Dakaru 2022 na obsadę poszczególnych funkcji w zespołach wpływ miał Covid-19. Tak oto został kierowcą serwisowej ciężarówki Iveco i mechanikiem Kamila Wiśniewskiego jadącego quadem Yamaha i Macieja Giemzy na motocyklu Husqvarna w Orlen Team.

Dakar 2022 rozpoczął się w 1. stycznia 19-kilometrowym odcinkiem specjalnym. Lech Daniel Kurpiewski relacjonował, że w zimny i deszczowy poranek wyjazd na prolog rozpoczął się o 6 rano, a prawdziwe ściganie rozpoczęło się dopiero w poniedziałek, 3-go stycznia. Zawodnicy mają do pokonania blisko 8,4 tys. km, z czego ponad połowa to odcinki specjalne. Planowane zakończenie rajdu 14 stycznia w Dżuddzie. W Dakarze 2022 jedzie ponad 570 złóg. Zgłoszono 144 motocykli, 92 samochody, 21 quadów, 47 lekkich prototypów, 52 pojazdy UTV, 56 ciężarówek i 143 załóg w kategorii classic dla aut sprzed lat. Dakarowa karawana jadąca po Arabii Saudyjskiej liczy w sumie 3,5 tys. osób. Jak pisze Kurpiewski jedzenie dobre, a wszyscy muszą przestrzegać obostrzeń covidowych.

Kamil Wiśniewski, w którego zespole jest łomżyniak pochodzi z Wyszkowa, a w Dakarze jedzie po raz szósty. Przed rokiem był czwarty. Obecnie sklasyfikowany jest na piątej pozycji w kategorii quadów. Jedzie tylnonapędowym quadem z bardzo mocnym silnikiem. „Cały sezon testowaliśmy jego możliwości, sprawdzając każdy element. Wybuchło nam parę silników, wymieniliśmy wiele wahaczy, ale wiemy, na co stać ten sprzęt" - zapewnił zawodnik Orlen Teamu.  

 

 

Lista polskich uczestników Rajdu Dakar 2022: 

samochody:

Jakub Przygoński, Timo Gottschalk (Niemcy, Mini Buggy) 

pojazdy UTV:

Aron Domżała, Maciej Marton (Can-Am)

Michał Goczał, Szymon Gospodarczyk (Can-Am)

Marek Goczał, Łukasz Łaskawiec (Can-Am) 

motocykle:

Maciej Giemza (Husqvarna)

Konrad Dąbrowski (KTM) 

quady:

Kamil Wiśniewski (Yamaha) 

ciężarówki:

Bartłomiej Boba, członek załogi czeskiego kierowcy Tomasa Vratny'ego (Ford) 

 

 

240206081801.gif
Foto: Lech Daniel Kurpiewski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Kamil Wiśniewski Orlen TEAM
Foto: Lech Daniel Kurpiewski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę