Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

W Gminie Łomża budżet 2022 uchwalony jednomyślnie

Radni Gminy Łomża w czwartek 30. grudnia 2021r. przyjęli zaproponowany przez wójta Piotra Kłysa budżet na 2022 rok. Zakłada on dochody na poziomie prawie 50 mln zł i wydatki w wysokości prawie 63 mln zł. Uchwałę budżetową przyjęto jednomyślnie.

W zaproponowanym dokumencie ponad 17 milionów przeznaczono na inwestycje. Jak czytamy w komunikacie, najwięcej z tych środków Gmina Łomża planuje przeznaczyć na przebudowy lub budowy dróg gminnych w m.in.: Boguszycach, Jednaczewie, Nowych i Starych Kupiskach, Podgórzu, Starej Łomży przy Szosie. W Starych Kupiskach, Pniewie i Konarzycach. 3,2 mln zł Gmina dołoży do przebudowy dróg powiatowych na jej terenie. Jednostkowo największa będzie budowa ulicy Wiejskiej w Starej Łomży przy Szosie. Dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie 1,1 mln zł, a samą inwestycję oszacowano na ponad 2 miliony złotych. 

- Przyjęty jednogłośnie przez wszystkich radnych Rady Gminy Łomża budżet na 2022 r., to budżet rozwoju naszej gminy. Zabezpieczyliśmy środki na zadania obowiązkowe, ale rekordowo dużo przeznaczamy na inwestycje. Już dziś to kwota blisko 18 mln zł, ale wiemy, że będą to jeszcze większe środki. Na razie w budżecie nie uwzględniliśmy np. pieniędzy z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Gmina Łomża pozyskała z tego źródła 10,45 mln zł na inwestycje wodociągowe. One rozpoczną się w przyszłym roku. Gdyby zsumować te wszystkie środki, to wychodzi, że na inwestycje przeznaczymy połowę budżetu – podsumowuje Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża. - Dziękuję radnym za poparcie i jednogłośne uchwalenie budżetu – dodaje. 

Gmina na inwestycje w oświacie wyda 5 mln zł. Na remonty świetlic w Sierzputach Młodych i Starych Modzelach – 242 500,00 zł. Na oświetlenie ulic, palców i dróg przeznaczono ponad 750 tys. zł. Fundusz sołecki w 2022 r. wyniesie ok. 900 tysięcy złotych. Strażacy OSP otrzymają około 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem na mundury i drobne wyposażenie remiz. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę