Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyński wigilijny stół dla potrzebujących

Pierogi, kapustę z grzybami i paszteciki rozdawano w plastikowych torebkach z miejskich autobusów. To kolejny rok, gdy potrzebujący mogą podejść i wziąć ze sobą potrawy na wigilijny, często samotny stół.

- Mam 4 córki, trzy są za granicą, ale jedna mieszka w Łomży, więc nie będę sama na wigilii – odpowiada emerytka, która 4 lata temu pochowała męża i mieszka sama. Cieszy się z możliwości zabrania do domu wigilijnych potraw.

Zanim załadowane potrawami wigilijnymi autobusy MPK podjechały na wyznaczone miejsca, tj. na plac Niepodległości, pod basen na Wyszyńskiego i na pętlę przy ul. Wojska Polskiego, już małe grupki mieszkańców czekały na dary.

Żołnierze i żołnierki z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego w drzwiach autobusów rozdawali wszystkim chętnym przygotowane zawiniątka. Na stoliku stał koszyk z cukierkami, którymi częstowano mieszkańców. Nieśmiałym żołnierze i stojący obok mikołaj upychali słodyczami kieszenie. Ile kto chciał to brał. Na placu Niepodległości przy zawiniątku Mikołaj każdemu wręczał kopertę. W środku mieszkaniec znajdował na kartce „Betlejem Łomżyńskiego” z obrazem Teresy Adamowskiej i jej wierszem, opłatek i życzenia: 

„Radosnych, pogodnych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i wiary w lepsze jutro w Nowym Roku od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. 

Na placu Niepodległości harcerze z łomżyńskiego hufca z druhem Wiesławem Domańskim na czele dzielili się Betlejemskim Światełkiem Pokoju.

Potrawy przygotowane przez: Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, bursy nr 1, 2 i 3 oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4.  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę