Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Uwaga! Znowu uaktywnili się oszuści

Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzwoniącymi oszustami. „Dzwonią podając się za policjanta i informują, że konto w banku jest zagrożone. Prosimy o ostrzeżenie mieszkańców naszego miasta.”

Oszuści uaktywnili się nie tylko w Łomży. Policjanci z wielu podlaskich komend raportują, że mieszkańcy otrzymują telefony z próbami oszustwa na policjanta, na wnuczka czy na bank. Niestety już są sygnały o „udanych łowach”. W Hajnówce 54-letnia kobieta w centrum miasta przekazała przestępcom blisko 60 tysięcy złotych. Hajnowianka była przekonana, że pomaga prokuratorowi złapać złodziei i jednocześnie chroni swoje oszczędności. Podobnie myślał 63-letni Bielszczanin, który wczoraj stracił ponad 51 tysięcy złotych.

Uczulajmy rodziców, dziadków i sąsiadów. Szczególnie młodsi powinni przybliżać bliskim i sąsiadom sposób działania tego typu wyłudzeń. Zwykle oszuści wywierają na ofiarach presję czasu, aby ci nie mogli skontaktować się lub zweryfikować przekazywanej im „bajki”. Policja radzi, aby wpływać na osoby starsze i bliskie, aby kontaktowały się z bliskimi osobiście i pytały za każdym razem o radę

Policja przypomina, że:

  • Policjanci czy prokuratorzy nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji, ani nie proszą o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję.
  • Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
  • Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.
  • Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę