Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

11. Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa prezentuje się w Łomży

W ramach ćwiczeń TUMAK-21, pluton artylerii rakietowej przyjechał do Łomży i rozstawił się na parkingu przy Parku Jana Pawła II i basenie. Do godz. 14.30 można przyjść, dotknąć i porozmawiać.

Ćwiczenie pk. TUMAK-21 jest największym przedsięwzięciem szkoleniowym realizowanym przez 16 Dywizję Zmechanizowaną w 2021 roku. Obejmuje teren województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W ćwiczeniu uczestniczy około 6000 tys. żołnierzy i zaangażowano ponad 1000 jednostek sprzętu bojowego i zabezpieczenia logistycznego. 

Co żołnierze z Węgorzewa robią w Łomży?

- Pokaz siły, pokaz obecności wojsk i zachęcamy do służby w Wojsku Polskim – odpowiada ppor. Kacper Chudzik, dowódca plutonu artylerii rakietowej.

Na parkingu przed basenem przy ul. Wyszyńskiego stoją cztery wyrzutnie rakietowe WR-40 "LANGUSTA" na podwoziu Jelcza. Przedszkolaki, które przyszły z opiekunkami, obchodzą wyrzutnie trzymając się za ręce. Te dzieci, które przyszły z rodzicami, siadają za kierownicą wielkich pojazdów. 

- Do godz. 14.30 można przyjść, zobaczyć sprzęt, wejść do środka, zobaczyć wyposażenie, dotknąć i porozmawiać z żołnierzami – zachęca ppor. Chudzik.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę