Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Ludzki gest wobec uchodźców

Zatrzymani wczoraj uchodźcy w Piątnicy to Irakijczycy. Byli spragnieni, głodni i wycieńczeni – informują policjanci. Mundurowi podzielili się wodą, a za prywatne pieniądze kupiono 8 Irakijczykom ciepły posiłek.

W poniedziałek, 22 listopada 2021 roku po godz. 9.00 do Komendy Miejskiej Policji w Łomży spływa zgłoszenie, o ciemnoskórych pasażerach dwóch aut mogących być nielegalnymi emigrantami. Podróżowali dwoma samochodami osobowymi, kóre podjechały na stację paliw w Piątnicy. Wysłani na miejsce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwie skody na mazowieckich tablicach rejestracyjnych. Za kierownicą aut siedzieli 35-letni i 21-letni obywatele Uzbekistanu. Okazało się także, że pasażerowie to Irakijczycy, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Jednego z ośmiu Irakijczyków policjanci znaleźli zamkniętego w bagażniku osobówki - czytamy w komunikacie policji. 

Jak informują łomżyńscy mundurowi, mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Podano im wodę do picia, a po przewiezieniu do budynku komendy za prywatne pieniądze kupiono ciepły posiłek. Żaden z pasażerów nie potrzebował pomocy medycznej i ostatecznie zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. 

Kierowcy trafili do policyjnego aresztu, a ich samochody na parking dowodów rzeczowych. Odpowiedzą za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. 

Słyszymy o wolontariuszach, mieszkańcach przygranicznych terenów, którzy na ile mogą, dostarczają żywnośą i odzież uchodźcom przebywającym w polskich lasach. Wiele osób, także z Łomży gotuje, a później dostarcza zupy na granicę. Wczoraj łomżyńscy policjanci ludzkim gestem za prywatne pieniądze, 160 km od granicy, dołączyli do pomocowych wolontariuszy. 

 

Kurierzy i uchodźcy zatrzymani w Piątnicy


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę