Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Policja będzie monitorować miasto z drona

Łomżyńscy policjanci informują, że przez najbliższy tydzień, przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Białymstoku, będą monitorować Łomżę z powietrza. Białostocki dron będzie rejestrował zachowania kierowców i pieszych z dużej odległości, a na wykroczenia, na dole reagować będą załogi drogówki.

Po raz pierwszy miasto Łomża będzie patrolowane z drona. Przez najbliższy tydzień, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców i pieszych w obrębie przejść dla pieszych i kierowców. Oko kamery policyjnego drona, będzie pomagało w ujawnianiu niewłaściwych zachowań takich jak: przekraczanie jezdni przez pieszych w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach, wyprzedzanie tuż przed przejściem lub na przejściu dla pieszych - czytamy w policyjnym komunikacie.

Wspierający łomżyńskich funkcjonariuszy, operatorzy drona z białostockiej komendy miejskiej policji, będą w stałym kontakcie z patrolami policji. W przypadku gdy uda się zarejestrować wykroczenie, funkcjonariusze znajdujący się w pobliżu otrzymają informację na ten temat. Dzięki temu, że urządzenie może wisieć 150-200 metrów nad ziemią, policjanci będą mieli możliwość monitorowania sytuacji na bardzo dużym obszarze.

Będą to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego, a łomżyńscy policjanci mówią, że nie ostatnie.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę