Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kwesta 2021 ruszyła

Główne zdjęcie
Piotr Modzelewski, radny sejmiku oraz Józef Babiel, wiceprezes TPZŁ przed bramą główną

Przed trzema głównymi wejściami na Stary Cmentarz stanęły trzy skarbony, gdzie wolontariusze zbierają fundusze na odrestaurowywanie zabytków na łomżyńskiej nekropolii. Od początku kwest już 300 obiektów z około 560 zinwentaryzowanych, zostało odnowionych.

Niedziela 31 października jest pierwszym dniem kwesty na ratowanie zabytków cmentarnych. Przed trzema głównymi wejściami: bramą główną, bramą ewangelicką i furtką od ul. Sikorskiego ustawiono skarbony, aby do nich wrzucać datki. Mimo, że przy każdej stoją wolontariusze, to Józef Babiel wiceprezes TPZŁ zachęca, aby samemu brać naklejki.

- Zachęcamy kwestujących i osoby wrzucające datki by sami z takich podajników brali znaczki i sobie przyklejali. Chodzi o to, aby ograniczyć kontakt. Wiemy, że ten wirus jest niebezpieczny. Po ubiegłorocznej przerwie, kiedy cmentarze były zamknięte, uznaliśmy, że trzeba to zrobić, ale chcemy to robić jak najbezpieczniej.

Kwesta w niedzielę, 31. października potrwa do godz. 15.30, ale „ będziemy reagowali na ruch. Jeżeli pogoda będzie dobra i światło to będziemy robić to jeszcze dłużej” - zapewnia społecznik.

W poniedziałek, 1. listopada wolontariusze kwestować będą od godz. 9 do 16.30. 

Łomżyniacy rozrzuceni po świece, a także przyjaciele grodu nad Narwią mogą wziąć udział w kweście zdalnie, przelewając datek na konto. 

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, ul. Sienkiewicza 8/1, 18-400 Łomża: 58 2490 0005 0000 4600 3034 6414.

 

 

 

Foto: Piotr Modzelewski, radny sejmiku oraz Józef Babiel, wiceprezes TPZŁ przed bramą główną
Foto: Adam Dąbrowski, dziennikarz Radia Białystok; Józef Babiel, wiceprezes TPZŁ oraz Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes TPZŁ
Foto:
Foto:
Foto: Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes TPZŁ
Foto: Adam Dąbrowski, dziennikarz Radia Białystok i Krystyna Sobocińska, była dyrektor MBP
Foto:
Foto: Józef Babiel, wiceprezes TPZŁ przed bramą główną
Foto: Kwestujący: Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes TPZŁ i Paweł Drożyner, dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
mm
nie, 31 października 2021 10:29
Data ostatniej edycji: nie, 31 października 2021 10:48:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę