Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Silny wiatr powala drzewa i zrywa dachy

Kilka uszkodzonych samochodów, wiele powalonych drzew i zerwany dach to bilans wieczornych wiatrów, które przechodzą nad regionem. To nie koniec strat. Będzie wiało do jutrzejszego popołudnia.

Wichury przechodzą nad regionem. Silne podmuchy ze zmiennym natężeniem potrwają aż do jutrzejszego popołudnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-em alert, w którym przestrzega przed skutkami wichury. Mogą pojawić się utrudnienia komunikacyjne czy przerwy w dostawach prądu. Poleca się zabezpieczenie wolno stojących przedmiotów, aby nie porwał ich wiatr. Zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych ciągle mają wezwania do różnych interwencji. Do tej pory największy podmuch wiatru prawie 65 km/h, stacja meteorologiczna w Marianowie zarejestrowała o godz. 17:50.

I tak też się już dzieje. Straż pożarna co chwilę wyjeżdża do zdarzeń związanych ze skutkami silnego wiatru. W Jedwabnem wiatr zerwał dach z budynku. W Łomży na bloku przy ul. Rycerskiej zawisły okucia blaszane i zagrażały przechodzącym chodnikiem. Także w Łomży, niezabezpieczony śmietnik pod wpływem wiatru przesunął się i uderzył w zaparkowane samochody. W rejonie Łomży wiatr zrywał linie energetyczne i przewracał drzewa tarasując ruch na drogach. Na drodze między Pniewem a Rybnem na tak przewrócone drzewo najechał samochód. Jak tłumaczył kierowca leżący pień zauważył w ostatniej chwili, a ze względu na pokryty liśćmi asfalt, nie zdążył wyhamować. W samochodzie została zbita szyba, reflektor i pogięta maska.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
cz, 21 października 2021 21:05
Data ostatniej edycji: pt, 22 października 2021 08:14:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę