Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Konsultacje w sprawie biogazowni w gminie Piątnica

O planowanej biogazowni będą rozmawiać przedstawiciele inwestora firmy Biogaz Invest II z mieszkańcami gminy Piątnica. Okoliczni mieszkańcy z Wiktorzyna, Olszyn i Żelech protestują w obawie przed negatywnym oddziaływaniem inwestycji.

Firma Biogaz Invest II sp z o.o. 19 lipca złożyła wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla biogazowni rolniczej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości: Wiktorzyna, Żelech i Olszyn Kolonia w obawie przed odorem i brakiem wody zaczęli protestować przeciw tak umiejscowionej inwestycji. 

- Odór latem będzie czuć z kilku kilometrów, tymczasem nasze domy oddalone są około 1 km od działek, na których powstać ma biogazownia. Biogazownie powinny powstawać w sąsiedztwie dużych gospodarstw, gdzie będą miały surowiec bez przewożenia go cysternami wiele kilometrów – tłumaczyli mieszkańcy reporterowi Radia Białystok.

Inwestor, jak pisze, o protestach dowiedział się we wrześniu i na spotkaniu chce przedstawić informacje dotyczące planowanej inwestycji. W rozesłanym piśmie deklaruje odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości. 

W czwartek 21 października 2021 roku o godz. 17:00, w świetlicy wiejskiej w Żelechach, odbędzie się spotkanie mieszkańców z inwestorem. 

 

mm
śr, 20 października 2021 19:33
Data ostatniej edycji: cz, 21 października 2021 08:38:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę