Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Walka o życie Julki wciąż trwa

Główne zdjęcie
Julia Kierzkowska

Trwa zbiórka na operację serca 19-miesięcznej Julii Kierzkowskiej z Jedwabnego. Poza zrzutką na portalu siepomaga.pl są organizowane również liczne akcje na rzecz ciężko chorej dziewczynki – te z minionych weekendów przyniosły około 150 tysięcy złotych, ale aby operacja w Stanach Zjednoczonych doszła do skutku w ciągu miesiąca trzeba zebrać jeszcze 1,5 miliona złotych. – Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i ludziom nas wspierającym, bo każda złotówka jest tu na wagę złota! – mówi Anna Kierzkowska, zapowiadając kolejne działania dla Julki.

Julka urodziła się z bardzo poważną wadą serca. Jej jedyną szansą na przeżycie i odzyskanie zdrowia jest operacja w Boston Children's Hospital w Stanach Zjednoczonych, na co potrzeba aż 2,5 miliona złotych. Dzięki licznym akcjom i zaangażowaniu wielu osób udało się dotąd zebrać 1/3 tej sumy. Czasu pozostało niewiele, bo zbiórka kończy się 21 listopada, a żeby zaplanować operację na styczeń bądź luty przyszłego roku pieniądze trzeba wpłacić do końca grudnia.

– Jest szansa, dlatego zrobimy wszystko żeby ją wykorzystać, bo to działa – mówi mama dziewczynki. – Nie mogłam uwierzyć, że podczas poprzedniej weekendowej akcji udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych, z czego aż 72 tysiące w niedzielę na stacjach Orlen, gdzie odbył się też kiermasz. W ubiegłą sobotę podczas jarmarku w Jedwabnem też było bardzo dobrze, bo zebraliśmy około 24 tysięcy, a mamy jeszcze środki na koncie Espero, które też zostaną doliczone. Odbyła się też kwesta pod 19 kościołami – na razie znamy wyniki z połowy i jest to około 29 tysięcy.

Julkę wciąż można też wesprzeć wpłatą na https://www.siepomaga.pl/julia-kierzkowska oraz biorąc udział w licytacjach na https://www.facebook.com/groups/507901990289835.

Są też planowane kolejne akcje charytatywne na jej rzecz. W najbliższą sobotę 23 października cały dochód z wejściówek do łomżyńskiego Klubu 54 – gra DJ NQ – zostanie przeznaczony dla Julki, trwa też akcja zbiórki złomu w Jedwabnem i w Łomży. Dzięki firmie z Jedwabnego P.P.H.U. MAG Andrzej Grabowski wystawiono kontenery, a całkowity dochód z zezłomowania ich zawartości zostanie przekazany na leczenie dziewczynki. Jak podają organizatorzy, pierwszy kontener w Jedwabnem zapełnił się już po czterech dniach, czego efektem są ponad dwie tomy złomu, obecnie wystawiony jest już kolejny – liczą, że w Łomży będzie podobnie. Złom można dostarczać do specjalnie oznakowanego kontenera na terenie PSZOK, ul. Akademicka 22. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego, co może być dostarczone, bądź dysponuje większą ilością złomu, bo na przykład prowadzi warsztat samochodowy, można dzwonić na numer 501 674 950 i pod nim uzyskać wszelkie informacje.  

– Jesteśmy tym wszystkim zszokowani i cieszymy się bardzo, bo dzięki zaangażowaniu tylu wspaniałych osób jest nadzieja na to, że uda się uratować życie Julki – mówi Anna Kierzkowska. – Początkowo byłam załamana, bo zebranie 2,5 miliona złotych w tak krótkim czasie wydawało mi się czymś nierealnym, ale teraz wierzę, że nam się uda – przykład Jasia, na leczenie którego zebrano ponad 9 milionów, a więc kwotę po prostu oszałamiającą, pokazuje, że cuda się zdarzają. 


Wojciech Chamryk


https://www.facebook.com/people/Nim-ustanie-serca-bicie-Julia-Kierzkowska/100071186056029/

 

mm
wt, 19 października 2021 10:56
Data ostatniej edycji: wt, 19 października 2021 12:11:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę