Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Wzrost zasadniczego wynagrodzenia pracowników samorządowych

Kilkunastoprocentowy wzrost wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych przyjęła Rada Ministrów. W projekcie zawarto 330 zł wzrost dla referenta, 390 zł dla inspektora i 450 dla sekretarza gminy.

Rada Ministrów zaproponowała minimalny miesięczny poziom wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Dotyczy to pracowników w urzędach gmin, starostwach, miasta, czy marszałkowskich i ma obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Dokument zawiera 22 kategorie zaszeregowania. Kierownik urzędu stanu cywilnego, komendant straży największych samorządów czy główny księgowy w jednostce organizacyjnej od nowego roku wynagrodzenie zasadnicze wyniesie 2900 zł, a nie jak do tej pory 2440zł. Wynagrodzenie zasadnicze sekretarza gminy wzrośnie o 450zł do 2950zł, natomiast miasta na prawach powiatu (pow. 300 tys. mieszk.) wyniesie 3200 zł, o 300 zł więcej.

Kierownicy referatów, zastępcy naczelnika wydziału od nowego roku zasadniczego dostaną 2750 zł, więcej o 410 zł. Inspektor, obok informatyka, głównego specjalisty czy starszego inspektora  zasadniczego wynagrodzenia otrzyma więcej o 390 zł (2700 zł). Podinspektor otrzyma 2600 zł, a podwyżka wyniesie 350 zł. 

Referent, którego zaszeregowano do IX kategorii, ma otrzymać o 330 zł więcej czyli 2550 zł. 

Pamiętać należy, ze pensja zasadnicza jest jednym ze składników wynagrodzenia. Na ile więc te podwyżki wpłyną na realny wzrost wynagrodzeń pracowników w urzędach samorządowych i jednostkach organizacyjnych zależeć będzie od kierowników poszczególnych jednostek. Zmiana rozporządzenia jest konsekwencją nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która to nowela podniosła wynagrodzenia  starostów, prezydentów, burmistrzów czy marszałków. Wzrosły także diety radnych wszystkich szczebli. 

 

mm
śr, 13 października 2021 11:07
Data ostatniej edycji: śr, 13 października 2021 12:42:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę