Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Rozpoczęło się grzanie, wzrósł poziom zanieczyszczeń w powietrzu

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj (poniedziałek 11.10) na stacji pomiarowej w Łomży przy ul. Sikorskiego nastąpiło przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Spadki temperatury powodują, że coraz częściej będziemy słyszeć o przekroczeniach norm dla pyłów zawieszonych w powietrzu.

Główny Inspektor Ochrony Środowiska w opublikowanym komunikacie informuje, że 11.10.2021 na terenie miasta Łomża stężenie pyłów w powietrzu PM10 wyniosło 100,6µg/m3, co oznacza przekroczenie poziomu informowania (100 µg/m3). Godzinowa norma wynosi do 50 µg/m3, a o godz. 19.00 wartość ta wyniosła 271µg/m3. Dziś, do tej pory, dopuszczalne poziomy nie są przekroczone. 

Zanieczyszczenie powietrza dotyczy wszystkich, jednak bardziej narażone są osoby cierpiące na przewlekłe choroby serca i układu oddechowego. Mogą one odczuwać pogorszenie samopoczucia, bóle w klatce piersiowej, brak tchu czy znużenie. U osób z przewlekłymi chorobami układu oddechowego mogą wystąpić nasilenia objawów tj. kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej czy nasilenie objawów astmy. 

Osoby zdrowe też mogą odczuwać podobne objawy. Zwiększa się także ryzyko infekcji dróg oddechowych. 

Należy ograniczać wietrznie pomieszczeń, aktywność fizyczną na zewnątrz czy intensywny wysiłek na zewnątrz. Nie powinno się rozpalać kominków, chyba że to jedyne źródło ciepła.

 

mm
wt, 12 października 2021 12:19
Data ostatniej edycji: wt, 12 października 2021 12:41:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę