Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kierowcy tracą prawa jazdy w Marianowie

Główne zdjęcie
Fot. KMP Łomża

Po zmianie oznakowania i limitu prędkości w Marianowie na DK61, kolejni kierowcy stracili prawa jazdy w tym miejscu.

Komenda Miejska Policji w Łomży informuje o kolejnych kierowcach, którzy we środę stracili prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h prędkości w obszarze zabudowanym. Na pięć zabranych uprawnień, trzy miały miejsce w Marianowie na DK61. 

Jako pierwszy, tuż przed 9.00, w Marianowie, do kontroli został zatrzymany 61-letni kierowca forda. Obywatel Litwy przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 kilometrów na godzinę. Po godzinie w Piątnicy został zatrzymany kolejny kierowca. 44-letni mieszkaniec Marek jechał volkswagenem i przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 kilometrów na godzinę. Kolejna kontrola była w Marianowie, tuż po 10. została tam zatrzymana 19-letnia mieszkanka Ełku. Jadąc  volkswagenem z prędkością 108 kilometrów na godzinę, przekroczyła dopuszczalną prędkość o 58 km/h.

Taki nagły wzrost przekroczeń prędkości w tym miejscu prawdopodobnie wynika ze zmiany organizacji ruchu. Kilka tygodni temu rozszerzono obszar zabudowany od Piątnicy, aż do końca Marianowa. Czyli jadąc od Stawisk w Marianowie wjeżdżamy w obszar zabudowany i wyjeżdżamy z niego dopiero na moście. Obszar między Piątnicą i Marianowem jest obszarem zabudowanym. 

Ostatnie dwa przekroczenia miały miejsce w Łomży. Na ulicy Szosa do Mężenina, po godz. 13 w środę, mundurowi zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna kierując volkswagenem przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 kilometrów na godzinę. Ostatnia kontrola miała miejsce po 14. 44-latek z Łomży jechał z prędkością 103 kilometrów na godzinę. Przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość o 53 kilometry na godzinę.  

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. Każdy z zatrzymanych został również ukarany mandatem oraz otrzymał 10 punktów karnych.

 

mm
pt, 08 października 2021 15:01
Data ostatniej edycji: pt, 08 października 2021 19:24:40

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę